Reklama

Kolejni pijani kierowcy zatrzymani – tym razem na ul. Kołobrzeskiej i w Jelitkowie

W czasie weekendowych kontroli policjanci ruchu drogowego z gdańskiej komendy miejskiej zatrzymali 7 kierujących po alkoholu. Dwa zatrzymania miały miejsce w naszej okolicy.

Kolejni pijani kierowcy zatrzymani – tym razem na ul. Kołobrzeskiej i w Jelitkowie
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

W piątek o godzinie 21.20 na ul. Jelitkowskiej w Jelitkowie do kontroli drogowej zatrzymano kierującego Lexusem.

W rozmowie z 27-latkiem policjanci wyczuli od niego alkohol. Mieszkaniec Gdańska został przebadany alkomatem. Badanie wykazało, że kierowca jest pod wpływem ponad 0,3 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy

– st. sierż. Justyna Chabowska, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Tuż przed godziną 2.00, w nocy z soboty na niedzielę,  policjanci zostali poinformowani przez oficera dyżurnego, że ul. Polanki jedzie osobowy Renault, który jest niesprawny technicznie, a kierująca może być pod wpływem alkoholu.

Po rozmowie ze świadkami policjanci ustalili, że 26-letnia kierująca jechała ul. Kołobrzeską w kierunku ul. Polanki bez wymaganych świateł, z uszkodzoną lewą oponą, a z samochodu wydobywał się dym. Świadek uniemożliwił kobiecie dalszą jazdę i zaalarmował policjantów.

Przybyli na miejsce policjanci przebadali mieszkankę Gdańska alkomatem.

– Urządzenie wykazało, że kobieta jest pijana i ma 2 promile alkoholu w organizmie. Kierująca została zatrzymana i przewieziona do pobliskiego komisariatu, gdzie poddano ją badaniu retrospekcyjnemu

– st. sierż. Justyna Chabowska.

Wyniki trafią do biegłego, który stwierdzi czy kobieta była pijana w czasie jazdy. 26-latka została przewieziona do pomieszczania dla osób zatrzymanych.


Za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień grozi za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości.

Pw/za KMP GdańskOstatnia edycja: 18 września, 2023 o 23:47