Reklama

Kolejny etap remontu ul. Bażyńskiego

Z powodu remontu ul. Bażyńskiego, przystanek autobusowy przy dawnym rektoracie UG zostanie tymczasowo przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Wita Stwosza.

fot. Tomasz Strug
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Remont ul. Bażyńskiego (od Grunwaldzkiej do Wita Stwosza) wchodzi w drugi etap. Od poniedziałku, 17 lipca jednokierunkowy ruch samochodów zostanie przełożony na lewy pas w kierunku ul. Wita Stwosza.

Na ul. Bażyńskiego na odcinku od wjazdu na teren UG do ul. Wita Stwosza podtrzymany zostaje ruch jednokierunkowy. Ruch odbywać się będzie w dalszym ciągu w relacji od al. Grunwaldzkiej w kierunku ul. Wita Stwosza.

Ruch w stronę al. Grunwaldzkiej pozostaje poprowadzony objazdem z wykorzystaniem ulic Wita Stwosza, Abrahama do al. Grunwaldzkiej.

Zamknięte pozostaje dla pieszych za restauracją McDonald, na wysokości parkingu Hali Olivia.

Utrzymany zostaje ruch pieszych – możliwe czasowe zawężenia chodnika.

Zmiana dotycząca przystanku autobusowego „Bażyńskiego” 06

W związku z kolejnym etapem przebudowy ul. Bażyńskiego i brakiem możliwości zatrzymywania się autobusów linii 249 na dotychczasowym przystanku „Bażyńskiego” 06 (przy dawnym rektoracie Uniwersytetu Gdańskiego, zostanie on przeniesiony o około 100 metrów za skrzyżowanie z ul. Wita Stwosza. Dotyczy to linii autobusowej 249.

– Natomiast autobusy linii nocnej N14 jadąc w kierunku Olimpijskiej nie będą obsługiwały przystanku „Bażyńskiego” (n/ż) 06 – informuje Dagmara Szajda z Zarządu Transportu miejskiego w Gdańsku.

Zmiana ma potrwać do końca sierpnia.

 Jaka będzie ulica Bażyńskiego po remoncie?

Prace drogowe prowadzi firma WPRD GRAVEL a finansuje je trójmiejski deweloper ALLCON, który buduje przy Bażyńskiego osiedle Atrium Oliva. Efektem prac ma być uspokojenie ruchu, dzięki czemu ta część Oliwy stanie się jeszcze bezpieczniejsza. Od lat jest tam strefa „tempo 30” wprowadzona na wniosek Rady Oliwy. Jednak szerokość jezdni skłania wielu kierowców do szybszej jazdy.

W porozumieniu z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Gdańsku uwzględniono m.in. wykonanie nowej nawierzchni, poszerzenia i doświetlenia przejść dla pieszych, przebudowę zjazdów i chodników, wykonanie kanału technologicznego oraz nasadzenia zieleni.

W ramach przebudowy powstaną także miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz nowa wiata autobusowa.

Zakończenie wszystkich prac przewidziane jest na koniec sierpnia 2023 roku.

Pw

Ostatnia edycja: 14 lipca, 2023 o 22:42