Reklama

Kompost – czarne złoto ogrodników za złotówkę i z darmowym transportem

Od dziś do końca maja mieszkańcy Gdańska, którzy dokonują opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na danej nieruchomości, mogą kupić nawet tonę kompostu za złotówkę (+ VAT), z opcją bezpłatnego transportu pod wskazany adres w obrębie miasta. Minimalna ilość zamówionego produktu z opcją bezpłatnego transportu pod wskazany adres to 100 kg, a maksymalna – 1 tona.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Od dziś do końca maja mieszkańcy Gdańska, którzy dokonują opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na danej nieruchomości, mogą kupić nawet tonę kompostu za złotówkę (+ VAT), z opcją bezpłatnego transportu pod wskazany adres w obrębie miasta. Minimalna ilość zamówionego produktu z opcją bezpłatnego transportu pod wskazany adres to 100 kg, a maksymalna – 1 tona.

Akcja jest pomysłem, który powstał w Zakładzie Utylizacyjnym w Gdańsku i Gdańskich Usługa Komunalnych. – Wiosna to moment, gdy przyroda budzi się do życia. I nie zmienia tego fakt panującej obecnie epidemii. Na szczęście możemy już spędzać czas na świeżym powietrzu, także w swoich przydomowych ogródkach czy na działkach. – mówi Iwona Bolt, rzecznik Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku. – Panująca susza nie sprzyja odradzającej się roślinności, dlatego wspólnie z GUK postanowiliśmy wesprzeć mieszkańców Gdańska i przyrodę, oferując środek służący polepszaniu właściwości gleby, środek który jest produkowany w zakładzie z odpadów zielonych i bio zbieranych przez mieszkańców

Bezpłatny transport

Bezpłatną usługę transportu będziemy realizować dla mieszkańców Gdańska w każdy wtorek i czwartek. Właśnie jako ukłon w stronę mieszkańców, którzy codziennie w swoich domach segregują odpady i z roku na rok robią to coraz bardziej profesjonalnie – Gdańska – mówi Bartosz Piotrusiewicz, prezes Gdańskich Usług Komunalnych. – Cieszę się, że tym sposobem każdy mieszkaniec Gdańska, który segreguje odpady będzie mógł skorzystać z produktu, do wytworzenia którego również się przyczynił.

Minimalna ilość zamówionego produktu z opcją bezpłatnego transportu pod wskazany adres na terenie Gdańska to 100 kg, a maksymalna – 1 tona.

Możliwy jest też zakup większej ilości kompostu w promocyjnej cenie, ale z własnym transportem. Osoby decydujące się na taki zakup proszone są o zachowanie wszystkich środków ochrony osobistej (rękawiczki i maseczki).

WAŻNE!

Aby minimalizować ryzyko zarażenia epidemicznego składanie zamówień możliwe jest drogą elektroniczną (mwawrzyniak@zut.com.pl lub kompost@zut.com.pl) lub telefonicznie, dzwoniąc pod dedykowany do sprzedaży numer tel. 728 895 362 w godzinach 7.00–13.00. Po złożeniu zamówienia ustalone zostaną kwestie transportu, który odbywać się będzie dwa dni w tygodniu z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego. Liczy się tu kolejność zgłoszeń.

Przed zakupem warto zasięgnąć także porady ogrodnicznej – dodaje Iwona Bolt – trzeba pamiętać, że produkowany polepszacz gleby może zawierać śladowe ilości domieszki drobnego szkła i folii. Pamiętajmy również, że należy go mieszać z ziemią oraz, że jest dedykowany tylko do trawników i roślin ozdobnych. Aby zasięgnąć porady ogrodniczej warto skontaktować się Ekspertem ds. Terenów Zielonych pod numerem: 696 788 458 (od 7:00 do 15:00).

Oferta ważna jest od 4 do 31 maja 2020 r. i skierowana jest do mieszkańców Gdańska. Transport nawozu odbywał się będzie w każdy wtorek i czwartek maja w godzinach 7.00–13.00 po wcześniejszym ustaleniu dokładnego terminu z zamawiającym. Wymagana jest płatność gotówką. Szczegóły promocji, i regulamin dostępne są na stronach www.zut.com.pl i www.guk.gda.pl.

Co warto wiedzieć o produkcie?

“Kompost” (zarejestrowany pod nazwą “SK 8”) może być stosowany do poprawy właściwości fizycznych i chemicznych wszystkich rodzajów gleb, m.in. w uprawie roślin ozdobnych i trawników, jako komponent dla upraw roślin doniczkowych czy balkonowo-tarasowych, a także w rekultywacji terenów zdegradowanych. Szczególnie polecany jest dla gleb o niskiej zawartości próchnicy. Kompost wyprodukowany przez Zakład Utylizacyjny posiada pozytywną opinię Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uwaga! Produkt może zawierać śladowe ilości drobnego szkła i folii. Zalecane jest używanie rękawiczek ochronnych przy jego stosowaniu. Przy wykorzystaniu zgodnym z przeznaczeniem oraz instrukcją jest bezpieczny dla środowiska. Kompost spełnia wszystkie przewidziane prawem normy i wymogi jakościowe. http://zut.com.pl/wp-content/uploads/2017/04/SK

pp/zu

Ostatnia edycja: 4 maja, 2020 o 11:11