Reklama

Lotos przy ul. Kołobrzeskiej trafił w ręce Węgrów

Stacja benzynowa Lotosu przy ul. Kołobrzeskiej będzie wkrótce przemianowana na węgierski MOL. Już teraz nowego właściciela stacji promują węgierskie kiełbaski w hot dogach.

Reklama na stacji Lotos przy ul. Kołobrzeskiej
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Gdańska marka Lotos znika z rynku paliw. W wyniku kontrowersyjnego przejęcia LOTOSU przez Orlen, ta ostatnia firma musiała sprzedać większość stacji benzynowych należących do dawnej  Rafinerii Gdańskiej. Takie były zalecenia Komisji Europejskiej w obawie przed monopolizacją rynku paliw.

Pod koniec listopada ubiegłego roku Orlen sprzedał 100 proc. udziałów w firmie Lotos Paliwa na rzecz węgierskiego koncernu paliwowego MOL. Tym samym w ręce Węgrów trafiło 417 stacji Lotosu oraz program lojalnościowy Navigator. Przy Orlenie pozostawiono blisko 100 stacji benzynowych Lotosu i wszystkie zostały już przebrandowane na czerwone barwy koncernu z Płocka.

10 lutego w Klemencicach przy trasie ekspresowej S7 łączącej Warszawę i Kraków koncern MOL otworzył pierwszą stację benzynową pod swoim znakiem.

Stacja benzynowa Lotos na Przymorzu.

Nie wiadomo dokładnie, kiedy stacja Lotosu przy ul. Kołobrzeskiej 41 zmieni się w MOL’a. Węgrzy maja na to 5 lat. Jednak informacja o zmianie właściciela widoczna jest przy kasie. Akcentem kojarzącym się z nowym właścicielem mogą być promowane przy dystrybutorach grillowane kiełbaski węgierskie do serwowanych hot dogów.

Ambicją MOL Group jest ukończenie rebrandingu sieci możliwie najszybciej, prezentując polskim klientom swoje produkty oraz usługi, konsekwentnie rozwijając ofertę swoich stacji.

MOL Polska

Trzeci co do wielkości gracz w Polsce

Dzięki transakcji z Orlenem, MOL rośnie na dużego gracza na rynku dystrubucji paliw w Polsce. MOL prowadzi już w Polsce sieć ponad 80 stacji paliw pod marką Slovnaft Partner, które docelowo również otrzymają branding MOL.

W ten sposób, spółka już dziś jest drugim operatorem w kraju pod względem liczby stacji przy trasach szybkiego ruchu i trzecim pod względem łącznej liczby stacji w Polsce, z niesłabnącym apetytem na dalszy wzrost.

MOL Polska

Z marką Lotos żegnamy się z wielki żalem reklamą sprzed lat.

Pw

Ostatnia edycja: 21 marca, 2023 o 22:35