Reklama

Mały park przy ul. Opackiej w końcu dostępny od strony Katedry Oliwskiej

10 miesięcy czekaliśmy na ten moment. Można już korzystać z kładki nad Potokiem Oliwskim od strony ul. Cystersów. Zdemontowano ogrodzenie uniemożliwiające wejście na mostek nad Potokiem Oliwskim.

Otwarte przejście kładką nad Potokiem Oliwksim. fot. Mikołaj Sobczak
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Mimo, że za kilka dni minie 10 miesięcy od hucznego otwarcia niewielkiego parku przy ul.Opackiej, to dopiero teraz można wejść do niego od strony Katedry Oliwskiej. Zniknęło tymczasowe ogrodzenie, zasłaniająca wejście na mostek prowadzący do parku.

Brak możliwości wejścia do parku przez mostek uzasadniano brakiem jego technicznego odbioru przez służby miejskie.

Przypomnijmy, oficjalne otwarcie parku stworzonego przez firmę Invest Komfort odbyło się 21 maja ubiegłego roku. Po festynach dla ważnych klientów a następnie dla mieszkańców … nowy park zamknięto, a przy wejściach pojawiły się banery z informacją o udostępnieniu terenu na przełomie czerwca i lipca. Tłumaczono to przedłużającą się procedurą przekazania terenu na własność Gminy Miasta Gdańska oraz odbiorami technicznymi.

Widok z okna nowego osiedla. Po prawej stronie widoczna kładka nad potokiem – dzień otwarcia parku (21 maja 2022) fot. Tomasz Strug

Ostatecznie park otwarto pod koniec września. Ale wejść na jego teren można było wyłącznie od strony ul. Opackiej, na co skarżyło się wiele osób. Kładka od strony Katedry nadal była zamknięta.

Od tego weekendu czynne są już wszystkie wejścia.

Nagranie; Mikołaj Sobczak

Pr

Ostatnia edycja: 19 marca, 2023 o 09:03