Marcin Bachanek piątym zawodnikiem Europy!

Panczenista GKS Stoczniowiec udanie zaprezentował się podczas rozgrywanych w rosyjskiej Kołomnie Mistrzostw Europy łyżwiarzy szybkich na torze długim. Bachanek w biegu masowym okazał się najlepszy wśród Polaków i uplasował się w czołowej piątce imprezy.

Marcin Bachanek na torze | mat. prasowe
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Łyżwiarz szybki Stoczniowca zanotował czas 8 minut, 36 sekund, 18 setnych i o większą długość niż przysłowiowy „błysk łyżwy” wyprzedził szykującego się na wyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Korei Pd., Konrada Niedźwiedzkiego. W sumie Niedźwiedzki (brązowy medalista z Soczi) w mass starcie był 9.

To kolejne zawody, podczas których Marcin Bachanek potwierdza bardzo dobrą dyspozycję w bieżącym sezonie. W listopadzie wywalczył srebrny medal MP seniorów w mass-starcie, brązowy krążek dołożył w wieloboju MP seniorów, a jeśli chodzi o młodzieżowe mistrzostwa kraju to dosłownie „rozbił bank”, sięgając po dwa złote medale (1500 m i 10000 m) oraz dwa srebrne (500 m i 5000 m). W grudniu z kolei w drużynie (w składzie razem z Aleksandrem Puszkarskim i Dawidem Burzykowskim) siągnął po złoto i srebro MP w sprincie.