Reklama

Mieszkańcy nie chcą wielkiego osiedla zamiast Alfa Centrum

Około 150 mieszkańców w przybyło na spotkanie w sprawie planów budowy wielkiego osiedla w miejscu centrum handlowego Alfa Centrum na Przymorzu. Czy stoczą walkę z globalnym graczem na rynku nieruchomości?

Mieszkańcy nie chcą wielkiego osiedla zamiast Alfa Centrum
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Spotkanie odbyło się 24 kwietnia przy ul. Krynickiej, przed wejściem do Alfa Centrum. Zwołała je Rada Dzielnicy Przymorze Małe, po informacjach o wydanej decyzji środowiskowej dla przebudowy Alfa Centrum na cele mieszkaniowo –  usługowe. O decyzji, o której mieszkańcy dowiedzieli się z informacji powieszonej na latarni miejskiej.

Według radnego miasta Marcina Mickuna z decyzji środowiskowej wynika, że inwestor:

  1. Inwestor planuje budowę 10 budynków.
  2. 9 budynków ma być mieszkalnych.
  3. 1 budynek na tzw. apartamenty na wynajem.
  4. Powierzchni zabudowy ma wynieść 40%.
  5. 7 budynków ma mieć wysokość 29 metrów.
  6. 3 budynki o wysokości 40 metrów.
  7. 21 drzew ma zostać wyciętych.
  8. Ma powstać około 750 mieszkań.
  9. Do istniejącego parkingu podziemnego ma zostać dobudowana hala garażowa w poziomie parteru. Łącznie ma być 950 miejsc parkingowych.

Trwa zbiórka podpisów pod protestem wobec planów likwidacji Alfa Centrum.

Jako mieszkańcy Przymorza Małego, kategorycznie sprzeciwiamy się skali tej inwestycji, ponieważ doprowadzi ona do zaburzenia charakteru dzielnicy oraz znacznego pogorszenia jakości życia mieszkańców

czytamy na pierwszej stronie protestu z rosnącą liczbą nazwisk osób zgadzających się z tym zdaniem.

Podpisy zbierane są po blokach, ale również w środku centrum handlowego, m.in. w aptece.

Rada Dzielnicy opracowuje treść odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Ostateczny wzór pisma Rada opublikuje na swoim profilu w poniedziałek.

Pismo należy złożyć indywidualnie, dlatego należy je wydrukować, wpisać swoje dane i podpisać. Wraz z pismem udostępnimy instrukcję postępowania. Pismo należy wysłać do 6 maja do godziny 23.59

– informuje rada Dzielnicy Przymorze Małe.

Globalny gracz na Małym Przymorzu

Przy okazji tej sprawy powstała swego rodzaju lokalna, ponadpartyjna koalicja. Radny Marcin Mickun (Koalicja Obywatelska) oraz radna Barbara Imianowska (Prawo i Sprawiedliwość) mają się zająć wystosowaniem protestu skierowanego do inwestora. Do tego załączone zostaną podpisy mieszkańców.

Właścicielem nieruchomości jest obecnie firma DWS Alternatives GmbH z Frankfurtu nad Menem, która jest częścią grupy DWS. To grupa finansowa zarządzająca aktywami przekraczającymi ponad czterokrotnie wartość rocznego budżetu Polski.

Grupa DWS (DWS) zarządzająca aktywami o wartości 896 mld euro (stan na 31 grudnia 2023 r.) aspiruje do miana jednego z wiodących na świecie zarządzających aktywami. Bazując na ponad 60-letnim doświadczeniu, cieszy się reputacją doskonałej firmy w Niemczech, Europie, obu Amerykach i Azji. DWS jest uznawany przez klientów na całym świecie jako zaufane źródło zintegrowanych rozwiązań inwestycyjnych, stabilności i innowacji w pełnym spektrum dyscyplin inwestycyjnych.

www.dws.com/our-profile/who-we-are/

Grupa zatrudnia około 4500 pracowników w biurach na całym świecie.

Tomasz Strug

Ostatnia edycja: 26 kwietnia, 2024 o 18:02