Reklama

Mieszkania zamiast OBI?

Po zamknięciu działalności przez sieć Praktiker, od niedawna działa tu market budowlany OBI. Niewykluczone, że w przyszłości powstaną tu budynki mieszkalne. Do publicznego wglądu wyłożono projekt projektu planu Oliwa Dolna rejon ulic Kołobrzeskiej i Szczecińskiej. Dyskusja publiczna już w poniedziałek.

Market budowlany w rejonie ul. Kołobrzeskiej i Szczecińskiej | fot. Tomasz Strug
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Po zamknięciu działalności przez sieć Praktiker, od niedawna działa tu market budowlany OBI. Niewykluczone, że w przyszłości powstaną tu budynki mieszkalne. Do publicznego wglądu wyłożono projekt projektu planu Oliwa Dolna rejon ulic Kołobrzeskiej i Szczecińskiej. Dyskusja publiczna już w poniedziałek.

 Dyskusja nad projektem planu Oliwa Dolna rejon ulic Kołobrzeskiej i Szczecińskiej odbędzie się 10 grudnia (poniedziałek)  o godzinie 17 w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska (ul. Wały Piastowskie 24, IV piętro).

Do 24 grudnia z projektem planu można zapoznać się w siedzibie BRG (ul. Wały Piastowskie 24). Do wglądu są udostępnione również prognozy oddziaływania na środowisko wraz z uzgodnieniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku dotyczącymi zakresu i stopnia szczegółowości informacji zawartych w prognozie.

Projektanci udzielają informacji od poniedziałku do piątku między godziną 9:00 a 15:00. Informacje dotyczące projektu planu są dostępne na stronie http://www.brg.gda.pl/plany/plan/oliwa-dolna-rejon-ulic-kolobrzeskiej-i-szczecinskiej.

46874538 2010517855703699 6543624632438620160 o

Granice plany – mat. BRG

Jak informuje BRG, „na terenie, który leży w granicach projektu planu Oliwa Dolna rejon ulic Kołobrzeskiej i Szczecińskiej, znajdują się: wielkopowierzchniowy obiekt handlowy wraz z parkingiem, stacja paliw i budynek biurowy. Celem sporządzenia planu jest umożliwienie realizacji zabudowy mieszkaniowo-usługowej przy jednoczesnym zachowaniu funkcji handlowej oraz ustalenie parametrów urbanistycznych odpowiednich dla terenu o dużym potencjale inwestycyjnym, zlokalizowanego w Centralnym Paśmie Usługowym. Przyjęty w projekcie układ urbanistyczny skalą i charakterem nawiązuje do zespołów zabudowy istniejących w sąsiedztwie.”

Jak czytamy w projekcie uchwały” Kompozycję nowej zabudowy wpisano w istniejący krajobraz z poszanowaniem sąsiedztwa – zespołu ekstensywnej zabudowy o wartościach kulturowych (w Studium obszar wskazany do objęcia ochroną). W projekcie przyjęto zasadę stopniowania maksymalnej wysokości tj. 10m od strony ul. Szczecińskiej, 20m od strony ul. Kołobrzeskiej i 40m wewnątrz terenu. Jest to też kontynuacja zasady przyjętej w obowiązującym planie miejscowym Oliwa Dolna, rejon ulic Krynickiej i Kołobrzeskiej w mieście Gdańsku z 2014 r. Ze względu na rangę i znaczenie ulicy Kołobrzeskiej w strukturze miasta w projekcie od strony ulicy ustalono pierzeję eksponowaną, dla której wprowadzono zapis odnośnie wykończenia elewacji oraz narzucono maksymalną ilość przeszkleń i witryn w kondygnacjach parteru budynków. Zachowano istniejące szpalery drzew wzdłuż ulic Szczecińskiej oraz południowej i wschodniej granicy obszaru. Dla funkcji mieszkaniowej wprowadzono wymóg realizacji rekreacyjnej zieleni przydomowej. Zabezpieczono również niewielką rezerwę drogową na poszerzenie ul. Szczecińskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Kołobrzeską.”

Od strony istniejących ulic wprowadzono zakaz lokalizacji dróg wewnętrznych i miejsc parkingowych, a dodatkowo od strony ul. Kołobrzeskiej określono wymóg lokalizacji usług w parterach budynków.

Zgłaszanie uwag – do 7 stycznia 2019 r.

Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego lub w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko, może wnieść swoje uwagi. Należy złożyć je na piśmie do Prezydenta Miasta Gdańska z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej wraz z adresem oraz oznaczeniem nieruchomości, której uwaga dotyczy. Ostateczny termin mija 7 stycznia 2019 r.

Uwagi dotyczące projektu planu należy kierować na adres: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk lub w postaci elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym przy pomocy ważnego, kwalifikowanego certyfikatu na adres mailowy: brg@brg.gda.pl. Uwagi dotyczące prognozy oddziaływania na środowisko należy składać na adres: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk, ustnie do protokołu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres mailowybrg@brg.gda.pl.

21 dni na rozpatrzenie uwag

Uwagi do projektu planu oraz wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie uwag zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Biura Rozwoju Gdańska na stronie internetowej http://bip.brg.gda.pl.

pw/brg