Reklama

Mobilne Miasteczka Drogowe dla dwóch oliwskich szkół

Pakiety zawierające akcesoria do praktycznej nauki zasad ruchu drogowego trafią do 13 gdańskich szkół. Wśród nich jest oliwska Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi oraz Szkoła Podstawowa nr 70 z Oddziałami Sportowymi z VII Dworu.

Mobilne miasteczka dla szkół Fot Grzegorz Mehring / gdansk pl
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

W ramach programu „Gotowi do Drogi – Autochodzik”, w tym roku Mobilne Miasteczka Drogowe otrzymało 13 kolejnych szkół podstawowych objętych programem. Oficjalne przekazanie materiałów odbyło się w Szkole Podstawowej nr 65 im. Alfa Liczmańskiego, którą odwiedzili prezydent Aleksandra Dulkiewicz oraz Piotr Kryszewski, zastępca prezydent ds. usług komunalnych.

Konkursy i program edukacyjny trwają cały rok, realizowane są zarówno w przedszkolach, jaki i w szkołach, w klasach 0-3. Dla szkół biorących udział w konkursach są nagrody w postaci zestawów Mobilnych Miasteczek Drogowych. Już ponad połowa szkół jest wyposażona w takie pakiety. W sumie to ponad 100 szkół i przedszkoli w Gdańsku – mówi Agata Lewandowska, Miejski Inżynier Ruchu.

Warto podkreślić, że program skierowany jest nie tylko do najmłodszych, ale jest tak zbudowany, że dociera także do rodziców. Niestety wokół szkół bardzo często występują problemy z zachowaniem rodziców, a ta inicjatywa naprawdę może okazać się pomocna. Program edukacji komunikacyjnej Gotowi do Drogi to nie tylko zestawy pomocy, to także komplety scenariuszy edukacyjnych do prowadzenia zajęć z dziećmi oraz materiały skierowane do nauczyli i rodziców.

Wśród szkół objętych dziś programem są m.in.:

  • Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi im. Jana Parandowskiego w Oliwie
  • Gdańska Szkoła Szermierki – Szkoła Podstawowa nr 70 z Oddziałami Sportowymi na VII Dworze

Organizowany od 12 lat przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni program „Gotowi do Drogi – Autochodzik” kierowany jest do najmłodszych uczestników ruchu drogowego – przedszkolaków i uczniów gdańskich szkół podstawowych w wieku od 6 do 8 lat.

Cel to przybliżenie dzieciom zasad ruchu drogowego w przystępny i dostosowany do ich wieku sposób. Co roku w Gdańsku programem objętych zostaje ok. 4500 dzieci. Po zakończeniu programu, jego uczestnicy uzyskują tytuł Wzorowych Uczestników Ruchu Drogowego.

Pw

Ostatnia edycja: 19 stycznia, 2024 o 20:27