Reklama

Moderna Holding patronem klasy architektury krajobrazu w oliwskiej szkole

Po wielu latach starań Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo – Usługowych w Oliwie zyskał patrona dla pierwszej klasy kierunku technika architektury krajobrazu. Dla młodzieży z patronackiej klasy to będą nowe doświadczenia i zdobyta wiedza a dla firmy Moderna Holding szansa na ponadczasowe projekty.

Jadwiga Chys, dyrektor Zespołu Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo - Usługowych w Gdańsku oraz Adam Małaczek, prezesa zarządu Moderna Holdings | mat prasowe Moderna Holding
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Po wielu latach starań Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo – Usługowych w Oliwie zyskał patrona dla pierwszej klasy kierunku technika architektury krajobrazu. Dla młodzieży z patronackiej klasy to będą nowe doświadczenia i zdobyta wiedza a dla firmy Moderna Holding szansa na ponadczasowe projekty.

Obecnie do Zespołu Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo – Usługowych przy ul. Czyżewskiego 31w  Gdańsku – Oliwie uczęszcza 346 uczniów. Prawie jedna trzecia z nich kształci się w kierunku technika architektury krajobrazu.

Przez lata, mimo licznych kontaktów szkoły,  nie udało się utworzyć klasy patronackiej dla młodzieży kształcącej się w zawodzie technik architektury krajobrazu. Jednak ostatnio nastąpił w tej sprawie przełom. 21 września podpisano porozumienie o objęciu przez Moderna Holding patronatu nad pierwszą klasą architektury krajobrazu.

Mówiąc po ogrodniczemu, musimy wyprodukować narybek, który będzie miał wiedzę i umiejętności, a taka współpraca daje możliwość rozwoju i otwiera kolejne drzwi – mówiła podczas uroczystości Jadwiga Chys, dyrektor Zespołu Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo – Usługowych.

 

MOD 200922 014

 

Szkoła zawodowa nie istnieje, jeżeli nie ma partnera w postaci konkretnej firmy, dlatego od kilku lat, wszystkie klasy, które są w szkołach technikalnych, branżowych, mają swojego patronamówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Staramy się bardzo, żeby te klasy, po podpisaniu porozumień, czerpały jak najwięcej. Ufam, że za kilka miesięcy każda i każdy z was, będzie miał szansę zobaczyć, jak współpracuje się z dobrą firmą. Co więcej, myślę, że firma też poszukuje osób, które nie tylko skończą tę szkołę, ale będę miały szansę na dobry zawód. Jak wiecie, coraz więcej osób zwraca uwagę za zieleń, na otaczające aranżacje i życzę wam, żeby to była wasza praca. 

 

MOD 200922 016

Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych

Dzięki utworzeniu patronatu, dla uczniów otwiera się możliwość spotkań ze specjalistami prowadzącymi działalność związaną z projektowaniem, aranżowaniem i utrzymaniem terenów zielonych na terenach miejskich i prywatnych. Ze strony miasta jest zapowiedź spotkań z pracownikami Gdańskiego Zarząd Dróg i Zieleni czy Biura Rozwoju Gdańska. To także możliwość doposażenia pracowni szkolnej w dodatkowy sprzęt czy materiały dydaktyczne

 

Adam Małaczek 07W dzisiejszych czasach taka forma współpracy to wielka rzadkość. Skąd wziął się pomysł?

Pytamy o to Adama Małaczka, prezesa zarządu Moderna Holding.

Wyjątkową wartość Moderny stanowią osoby o wysokich kwalifikacjach. To właśnie specjalistyczne kompetencje, połączone wspólnymi ambicjami, pozwalają nam realizować tak odważne projekty. Myśląc o przyszłości i rozwoju Moderny, podjęliśmy współpracę z ZSAKiHU, by wspólnie rozwijać młode talenty. Patrząc dalej, widzimy ciekawe projekty, do realizacji których potrzebna jest odwaga i wiedza. Wierzymy, że właśnie te cechy posiądą uczniowie klasy, którą objęliśmy patronatem

Na co mogą liczyć uczniowie dzięki patronatowi Moderny?

– W ramach patronatu chcemy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Uczniowie mogą liczyć m.in. na: udział w warsztatach branżowych, odbywanie letnich praktyk, wizyty na budowie, spotkania z kierownikami robót i pracownikami Moderna Garden czy wizyty w centrum ogrodniczym.

Czego spodziewacie się w zamian po Waszej stronie? 

– Liczymy na to, że pasja i doświadczenie wyjątkowej kadry nauczycielskiej i nasza praktyczna wiedza padną na podatny grunt. Że w uczniach zakiełkuje miłość do architektury krajobrazu, którą przekładać będą na ponadczasowe projekty. Liczymy też na to, że uda nam się te projekty z nimi współtworzyć, wyprzedzając trendy.

Moderna Holding to deweloper, który od ponad 10 lat buduje luksusowe nieruchomości,  głównie na terenie Trójmiasta i Warszawy. Wśród inwestycji Moderny są m.in. „BALTIQ PLAZA” oraz „Bank Polski 1929” w Gdyni; „Złota Chmielna”, „Moderna Powiśle” oraz „Praska Moderna” w Warszawie.

Deweloper zaznaczył sie również w Oliwie. Moderna zrealizowała tu budynek hotelowo – usługowy „Grunwaldzka 505” oraz osiedle „Oliwski Park” przy ul. Opackiej.

ts

Ostatnia edycja: 15 października, 2020 o 19:33