Reklama

Na Czyżewskiego już bez ruchu wahadłowego

Ku końcowi zmierza budowa skrzyżowania ul. Czyżewskiego z tzw. ul. Nową Górskiego. Od dwóch dni skrzyżowanie można przejechać bez wprowadzonego tu na czas budowy ruchu wahadłowego.

Ruch wahadłowy na ul. Czyżewskiego | fot. Tomasz Strug
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Ku końcowi zmierza budowa skrzyżowania ul. Czyżewskiego z tzw. ul. Nową Górskiego. Od dwóch dni skrzyżowanie można przejechać bez wprowadzonego tu na czas budowy ruchu wahadłowego.

Trwająca od końca kwietnia budowa nowego skrzyżowania na ul. Czyżewskiego zaczęła doskwierać okolicznym mieszkańcom. Codziennie musieli oni stać w korkach tworzących się przez wprowadzony w miejscu budowy ruch wahadłowy, który  regulowała sygnalizacja świetlną.

Prace drogowe miały się zakończyć pod koniec czerwca, jednak termin został przedłużony do 12 lipca. Po tej dacie nadal trzeba było stać na kłopotliwych światłach.

Inwestor złożył wniosek przedłużający termin zajęcia pasa drogowego do 31 lipca i zapewnia, że dołoży starań aby tego terminu dotrzymać minimalizując utrudnienia związane z pracami – informuje nas Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.  – Inwestor umotywował swój wniosek utrzymaniem ruchu autobusowego. Autobus może pokonać rondo przez środek wyspy – nie tak jak pojazd osobowy swobodnie. Ten fakt (utrzymania komunikacji publicznej) zwolnił proces technologiczny.

Jednak dzień po naszym zapytaniu zdemontowano sygnalizację świetlną i już można swobodnie przejeżdżać przez nowe skrzyżowanie.

Przebudowa skrzyżowania ul. Czyżewskiego to jeden z etapów budowy tzw. ul. Nowej Górskiego w ramach umowy drogowej zawartej zgodnie z art.16 Ustawy o drogach publicznych z firmą BMC Invest. W zakresie inwestycji znajduje się wybudowanie jezdni i chodników, budowa kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego, a także urządzenie terenów zielonych. Termin realizacji całego zakresu umowy to 31.12.2022 r.

ts

Ostatnia edycja: 16 lipca, 2021 o 16:14