Reklama

Na Kołobrzeskiej zatrzymano gruzińskiego taksówkarza nożownika

Na Przymorzu policjanci schwytali Gruzina, który trzymając w ręku nóż i wymachując nim, groził małżeństwu, które jechało w Osowie rowerami oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Wcześniej próbował ich samochodem zepchnąć do rowu. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym.

Na Kołobrzeskiej zatrzymano gruzińskiego taksówkarza nożownika
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

14 maja policjanci odebrali zgłoszenie, że na ul. Barniewickiej w Osowie kierujący Skodą Octavią z oznakowaniem taxi groził rodzinie, która jechała rowerami.

– Kierowca szkody Octavi srebrnej zajeżdżał nam drogę spychając nas do rowu. Gdy mąż mu zwrócił uwagę, bo kierowca się zatrzymał wyskoczył z auta z nożem i rzucił się na męża z dzieckiem na rowerze.

opisuje na facebooku Pani Katarzyna.

– Nie myśląc logiczne rzuciłam rower i weszłam między mojego męża i tego pana i go odepchnęłam. On odłożył nóż i rzucił się z pięściami na nas dwoje. Gdy zaczęłam krzyczeć a moje dziecko jeszcze bardziej to wsiadł do auta i odjechał przejeżdżając po naszych rowerach. (…) Uciekając powiedział, że mamy szczęście, że było z nami dziecko.

Dzięki zdobytym w tej sprawie informacjom oraz posiadanemu rozpoznaniu, kryminalni z komisariatu w Osowie ustalili numer rejestracyjny pojazdu sprawcy, a także tożsamość podejrzanego.

W piątek w południe na jednym z parkingów przy ul. Kołobrzeskiej kryminalni zauważyli skodę, należącą do sprawcy. Po chwili z auta wysiadł 26-letni obywatel Gruzji, który został zatrzymany przez policjantów. W samochodzie mężczyzny kryminalni znaleźli i zabezpieczyli nóż, którym 26-latek posługiwał się w trakcie zdarzenia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

– informuje podinsp. Magdalena Ciska, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Krewkiemu Gruzinowi przedstawiono zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Zarzucane mężczyźnie przestępstwa miały charakter chuligański, co będzie miało wpływ na podwyższenie kary zasądzonej wobec podejrzanego. Decyzją prokuratora 26-latek został objęty dozorem policyjnym. Podejrzany ma także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zbliżania się do nich.

Za kierowanie gróźb karalnych grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Naruszenie nietykalności cielesnej to czyn zagrożony karą do roku pozbawienia wolności.

Pp

Ostatnia edycja: 22 maja, 2023 o 12:55