Reklama

Na Kwietnej będą kręcić film szpiegowski

W Oliwie przy ul. Kwietnej kręcone będą sceny do filmu w reżyserii Jana Holoubka. Ulica w dniu 10 marca może być czasowo nieprzejezdna.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

W Oliwie przy ul. Kwietnej kręcone będą sceny do filmu w reżyserii Jana Holoubka. Ulica w dniu 10 marca może być czasowo nieprzejezdna.

Powoli dobiegają końca zdjęcia kręcone w Gdańsku do nowego filmu Jana Holoubka „Doppelgänger. Sobowtór”. Plan filmowy obejmował dotychczas m.in. Biskupią Górkę oraz śródmieście Gdańska.

10 marca filmowcy pojawią się przy ul. Kwietnej w Oliwie. Wiązać się to będzie z czasowym wstrzymaniem ruchu samochodowego podczas zdjęć wraz z zakazem zatrzymywania się i postoju w wyznaczonych miejscach.

Obsługa planu filmowego będzie starała się zminimalizować utrudnienia w ruchu drogowym.

Fabuła najnowszego filmu Jana Holoubka (m.in. „Rojst”, „Rojst 97”, „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”) osnuta jest wokół prawdziwych wydarzeń z lat 70. i 80. Opowieść ma być osnuta wokół kradzieży tożsamości. Inspiracją do postania obrazu była prawdziwa historia polskich agentów specjalnych PRL, którzy kradli cudzą tożsamość, budując na tym fałszywe relacje i swoją karierę szpiegowską.

Na efekty musimy troche poczekać. Premiera filmu planowana na jest na 2023 rok. Producentem jest TVN.

Pp

Ostatnia edycja: 9 marca, 2022 o 13:42