Reklama

Na Spacerowej zatrzymano kolejnych kierowców łamiących prawo

W miniony weekend policja zatrzymała na terenie Gdańska osiemnastu kierowców będących pod wpływem alkoholu. Jeden z nich wpadł podczas kontroli przy ul. Spacerowej. Przy okazji zatrzymano kierowcę mającego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zatrzymane audi na ul. Spacerowej - zdjęcie ilustracyjne | mat. Policji
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

W sobotę rano, około godziny 7.30 na ul. Spacerowej policjanci zatrzymali do kontroli 51-latka kierującego subaru.

– Podczas sprawdzenia danych mieszkańca powiatu wejherowskiego okazało się, że sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go do kwietnia 2026 roku – informuje st.sierż. Justyna Chabowska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.


Kilkadziesiąt minut później, po godzinie 8:00 na ul. Spacerowej policjanci skontrolowali kierującego peugeotem. Funkcjonariusze od 37-letniego mieszkańca Gdyni wyczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący jest pijany i ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przypomnijmy, za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara więzienia do 5 lat. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna.

Pp

Ostatnia edycja: 19 lipca, 2023 o 21:47