Reklama

Na Żabiance zatrzymano złodzieja, który okradł samochód i mieszkanie na Przymorzu

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i następnego dnia usłyszał 5 zarzutów. Teraz 40-letni mieszkaniec Gdańska odpowie za kradzieże oraz włamania w warunkach tzw. recydywy.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Kilka tygodni temu w jednym z mieszkań na Przymorzu doszło do kradzieży z włamaniem.

Najpierw złodziej ukradł z zaparkowanego samochodu plecak, w którym były klucze do mieszkania i karty płatnicze.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia kilka razy zapłacił ukradzioną karta, a następnie za pomocą kluczy wszedł do mieszkania pokrzywdzonego i okradł je. Jego łupem padły m.in. laptop, telefon, kosmetyki, aparat fotograficzny, biżuteria oraz zegarki. Pokrzywdzony oszacował straty na prawie 17 tys. zł.

asp. szt. Mariusz Chrzanowski, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku

Sprawę na swój warsztat wzięli policjanci z wydziału kryminalnego gdańskiej komendy miejskiej. Dość szybko udało się ustalić wygląd złodzieja a potem jego dane i adres zamieszkania.

Wczoraj tuż po godz. 9.00 podczas kontroli funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w piwnicy jednego z bloków na Żabiance. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i następnego dnia usłyszał 5 zarzutów. Teraz 40-letni mieszkaniec Gdańska odpowie za kradzieże oraz włamania w warunkach tzw. recydywy.

asp. szt. Mariusz Chrzanowski, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku

Za kradzież grozi kara 5 lat więzienia. Za kradzież z włamaniem można dostać nawet 10 lat. Jeżeli sprawca działa w warunkach tzw. recydywy, sąd może dodatkowo zwiększyć karę o połowę.

Pw

Ostatnia edycja: 10 marca, 2023 o 20:13