Reklama

Nielegalna wycinka drzew przy ul. Orkana

W niedzielę doszło do nielegalnego wycięcia dwóch, kilkunastometrowych drzew na terenie przylegającym do baraku komunalnego w Oliwie.

Wycięte drzewa na terenie posesji przy ul. Orkana 5a
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Do wielu ludzi nadal nie dociera, że na wycinkę drzew trzeba mieć specjalne pozwolenia. A zwłaszcza na nieswoim terenie. Taka sytuacja miała miejsce przy baraku Gdańskich Nieruchomości przy ul. Orkana 5a.

– W niedzielę, 12 marca po godz. 15:00 na numer 986 wpłynęło zgłoszenie dotyczące wycinki drzew przy ulicy Orkana. Dyżurny na miejsce skierował strażników z Referatu I, którzy potwierdzili zdarzenie.

Robert Kacprzak , starszy inspektor ds. komunikacji społecznej Straży Miejskiej w Gdańsku

Strażnicy Miejscy ustalili dane sprawcy nielegalnej wycinki oraz powiadomili policję.

Dodatkowo o sprawie został powiadomiony Departament Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, który uprawniony jest do wydawania zgód na wycinkę drzew na terenie Gdańska.

Wycięte drzewa przed barakiem komunalnym przy ul. Orkana 5a.

Kilka lat temu jeden z mieszkańców doprowadził do ususzenia blisko dwustuletniej lipy, rosnącej nieopodal baraku. Do nawierconych w drzewie otworów wstrzykiwał substancję trującą. O sprawie alarmowali nas okoliczni mieszkańcy, którzy robili zdjęcia tego procederu. Drzewo ostatecznie musiano wyciąć. Natomiast pod dwiema sąsiednimi lipami rozpalano ogniska. Te drzewa jeszcze żyją.

Pw

Ostatnia edycja: 14 marca, 2023 o 21:03