Reklama

Nocna akcja policji przeciw nielegalnym wyścigom na Grunwaldzkiej

Posypały się mandaty i wnioski do sądu. Zatrzymano dwa dowody rejestracyjne oraz jedno prawo jazdy. Jeden z kierowców był po narkotykach. Policjanci z Gdańska, Gdyni, Sopotu oraz Kartuz starali się nie dopuścić do nielegalnych wyścigów w Oliwie.

McDonald w Oliwie, pobliska stacja benzynowa BP oraz parking przed Halą Olivia są miejscem spotkania kierowców przed czwartkowymi nielegalnymi wyścigami w Oliwie.
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Ostatniej nocy z czwartku na piątek policjanci ruchu drogowego wspierani przez funkcjonariuszy z Gdyni, Sopotu, Kartuz oraz Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku przeprowadzili kolejne działania mające zapobiec nielegalnym wyścigom. Sposobem na to miało być dyscyplinowanie kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.

W czasie akcji sprawdzano trzeźwość kierujących oraz wyposażenie ich samochodów oraz kontrola wymaganych dokumentów.

Policjanci podjęli interwencję wobec 37 kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego. Nałożono 29 mandatów karnych, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, skierowano 2 wnioski o ukaranie do sądu, a także zatrzymano dwa dowody restauracyjne za brak badań technicznych. Ponadto policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/ h w obszarze zabudowanym.

Po godzinie 22:30 policjanci ruchu drogowego z Sopotu na al. Grunwaldzkiej w Oliwie, zatrzymali do kontroli 23-latka, który kierował mercedesem i przekroczył dozwoloną prędkość o 25 km/h.

W trakcie sprawdzania danych mieszkańca Płońska okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania. Dodatkowo kierowca był nerwowy i miał przekrwione oczy. Badanie testerem wykazało, że 23-latek znajduje się pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany. W szpitalu pobrano mu krew do badań pod kątem obecności narkotyków w jego organizmie.

Za KMP Gdańsk

Ostatnia edycja: 10 maja, 2024 o 21:05