Reklama

Nowa firma odbiera śmieci

Już nie PreZero a KOMA Usługi Komunalne. 2 maja w Oliwie pojawiły się granatowe śmieciarki nowej firmy. Śmietniki zostają te same.

Śmieciarka firmy KOMA na ul. Derdowskiego w Oliwie
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

KOMA Usługi Komunalne wygrała przetarg i przez najbliższe cztery lata będzie odbierać śmieci z sektora obejmującego dzielnice: Żabianka- Wejhera- Jelitkowo- Tysiąclecia, Oliwa, Osowa, Matarnia, Kokoszki i Jasień.

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 maja 2023 r. usługę odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zlokalizowanych w sektorze V obejmującego dzielnice: Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, Osowa, Matarnia, Kokoszki, Jasień, realizować będzie nowy Wykonawca – firma KOMA Usługi Komunalne Sp. z o.o. 

Zmiana Wykonawcy nie wiąże się ze zmianą sposobu świadczenia usługi. 

Do gromadzenia odpadów posłużą dotychczas wykorzystywane pojemniki.

– Wydział Gospodarki Komunalnej / Urząd Miejski w Gdańsku

Zmiana dotychczasowej firmy PreZero na KOMA Usługi Komunalne to wynik przetargu jaki miasto Gdańsk przeprowadziło na wywóz śmieci z Gdańska w latach 2023-2027. Gdańsk podzielono na 6 sektorów i dla 5 z nich przeprowadzono przetargi.

Dla sektora 6, obejmującego dzienice: Żabianka- Wejhera- Jelitkowo- Tysiąclecia, Oliwa, Osowa, Matarnia, Kokoszki i Jasień, wpłynęły następujące oferty:

KOMA Usługi Komunalne – 76 416 703,14 zł

PreZero Service Północ – 85 523 600,11 zł

Wygrana firma będzie wywozić odpady z Sektora 5 w okresie od 1 maja 2023 roku do 30 kwietnia 2027 roku.

KOMA Usługi Komunalne jest firmą ze 100 % udziałem kapitału polskiego, działającą na rynku od 2007 roku

Firma działa na terenie północno-wschodniej Polski. Jej główna siedziba znajduje się w Ełku. Przedsiębiorstwo ma 9 oddziałów w 4 województwach, m.in. w Gdyni, Elblągu, Olsztynie, Lublinie i Białymstoku.

Pr

Ostatnia edycja: 2 maja, 2023 o 09:26