Reklama

Nowe publiczne przedszkole w Oliwie

Po wielu latach oczekiwania, Oliwa doczekała się nowego przedszkola. Publiczna sieć placówek przedszkolnych od dziś powiększyła się o nową placówkę przy ul. Wąsowicza 28a. Są jeszcze wolne miejsca!

fot. Tomasz Strug
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Nowo otwarte Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 11 przy ul. Wąsowicza prowadzi Fundacja Pozytywne Inicjatywy. Jednak obiekt działa w sieci przedszkolnej Gminy Miasta Gdańska i opłaty są w nich takie same jak w przedszkolach samorządowych. W związku z tym, że przedszkole dopiero ruszyło, to są jeszcze wolne miejsca!

Opłaty: obowiązują według przepisów dotyczących przedszkola publicznego:

5 godzin bezpłatnie, każda dodatkowa godzina 1 złotówka + opłaty za wyżywienie (wg aktualnej stawki usługi cateringu).

Łącznie placówka jest gotowa przyjąć 100 przedszkolaków. Obecnie uczęszcza tu około czterdziestu dzieci. O miejsca dla swoich dzieci można pytać bezpośrednio w nowym przedszkolu.

Jeszcze niedawno był tu dziki parking, na którym wielu kierowców uciekało przed opłatami Strefy Płatnego Parkowania. W związku z tym, że w Oliwie od lat nie było żłobka a ilość przedszkoli była niewystarczająca – miasto dało grunt, a Fundacja Pozytywne Inicjatywy wzniosła obie placówki.

W ciągu 6 miesięcy, obok istniejącego obok żłobka, firma Ekoinbud wybudowała budynek przedszkola w ekologicznej konstrukcji modułowej, opartej na drewnianym szkielecie. Budynek ma być ekologiczny (oszczędność do 60 % energii cieplnej w stosunku do budownictwa tradycyjnego) oraz zdrowy dla dzieci. W takich budynkach ma być znacznie mniejsza absencja dzieci z powodu chorób niż w innych przedszkolach.

Uroczyste otwarcie przedszkola miało miejsce 4 września o godzinie 8.30. W otwarciu wzięła udział prezydent Aleksandra Dulkiewicz oraz m.in. Piotr Stepnowski, rektor Uniwersytetu Gdańskiego. Wizyta rektora szkoły wyższej na otwarciu przedszkola nie była przypadkiem. Osoby ze środowiska UG będą miały z uczelni dostęp do specjalnych bonów zniżkowych za pobyt ich dzieci w nowej placówce.

Na zakończenie uroczystości, przed wejściem do przedszkola zasadzono drzewo.

Ts

Ostatnia edycja: 4 września, 2023 o 23:27