Reklama

Od 2 października ul. Bażyńskiego będzie ponownie dwukierunkowa

Dzięki interwencji Zarządu Dzielnicy Oliwa, w poniedziałek nastąpi uruchomienie dwóch kierunków ruchu na remontowanym odcinku ul. Bażyńskiego. Z pewnością zmniejszy to problemy z przejazdem korkującą się ul. Derdowskiego.

Skrzyżowanie ul. Bażyńskiego i Wita Stwosza na kilka dni przed całkowitym otwarciem. Fot. Tomasz Strug
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Przebudowa ul. Bażyńskiego rozpoczęła się 19 czerwca i złapała już opóźnienie.  Praxce miały się zakończyć pierwotnie z końcem sieprnia. Prace się przedłużają w związku z koniecznością przeprojektowania i przeniesienia sygnalizatorów świetlnych na skrzyżowaniu z ul. Wita Stwosza. Wymaga to dodatkowych uzgodnień.

Jednak dzięki interwencji Zarządu Dzielnicy Oliwa w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni oraz u wykonawcy prac – spółce „WPRD GRAVEL, w poniedziałek nastąpi uruchomienie dwóch kierunków ruchu na przebudowanym odcinku ul. Bażyńskiego.

Ulica zostanie otwarta dla ruchu w obu kierunkach ze starymi sygnalizatorami, później nastąpi ich przesunięcie i wymiana. To jednak jeszcze nie koniec całej inwestycji.

Z tego powodu do połowy miesiąca przystanek autobusowy „Bażyńskiego 06” pozostaje nadal przeniesiony za skrzyżowanie z ulicą Wita Stwosza. Linie autobusowe, w tym czasie, korzystać będą w dalszym ciągu z wyznaczonego objazdu ulicami Wita Stwosza Abrahama oraz. Grunwaldzką.

Jaka będzie ulica Bażyńskiego po remoncie?

Efektem prac ma być uspokojenie ruchu, dzięki czemu ta część Oliwy stanie się jeszcze bezpieczniejsza. Od lat jest tam strefa „tempo 30” wprowadzona na wniosek Rady Oliwy. Jednak szerokość jezdni skłaniała wielu kierowców do szybszej jazdy.

W projekcie przebudowy uwzględniono m.in. wykonanie nowej nawierzchni, poszerzenia i doświetlenia przejść dla pieszych, przebudowę zjazdów i chodników, wykonanie kanału technologicznego oraz nasadzenia zieleni.

W ramach przebudowy powstaną także miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz nowa wiata autobusowa.

Na podstawie umowy z miastem, inwestorem prac jest trójmiejski deweloper ALLCON, który wybudował przy Bażyńskiego osiedle Atrium Oliva.

Pw

Ostatnia edycja: 30 września, 2023 o 20:45