Reklama

Od dziś parking przy ul. Cystersów ponownie płatny

Cztery złote za godzinę wynosi stawka za postój auta na parkingu przy ul. Cystersów. Wkrótce parkomat ma zacząć działać również przy Placu Inwalidów Wojennych.

Od dziś parking przy ul. Cystersów ponownie płatny
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Od poniedziałku 12 czerwca pobierane są opłaty za korzystanie z parkingów w czterech lokalizacjach na terenie Gdańska. Ich operatorem będzie Fundacja Społecznie Bezpieczni.

Zgodnie z umową, operator parkingu może dokonywać poboru opłat w godzinach od 9.00 do 19.00 przez 7 dni w tygodniu.

I tak w Oliwie za postój na parkingu przy ul. Cystersów opłata będzie wynosić 4 zł, za godzinę. Był to postulat Rady Oliwy, aby ceny postoju były zbliżone do opłat ponoszonych w ramach Strefy Płatnego Postoju. Zeszłoroczna stawka – 10 zł za cały dzień, powodowała, że parkingi były przez cały dzień wypełnione samochodami pracowników centrów biurowych i nie spełniały swojej funkcji parkingów na rzecz Parku Oliwskiego i Katedry.

Pozostałe parkingi sezonowe, mają zeszłoroczną stawkę 10 zł za cały czas postoju. Są to parkingi:

  • Jelitkowo, ul. Kapliczna
  • Jelitkowo, ul. Błękitna
  • Zaspa, ul. Czarny Dwór

Koniec „promocji” dla pracujących w Oliwie

Wkrótce ma zostać podpisana umowa z operatorem dla parkingu przy Placu Inwalidów Wojennych w Oliwie. Tu również Rada Oliwy postulowała urealnienie stawki za postój.

Przypomnijmy – miesięczny abonament SPP dla osoby niemieszkającej w Oliwie to 500 zł. Koszt parkingu w centrach biurowych to podobna kwota. Tymczasem postój przy stawce 10 zł za cały dzień pozwalał pracownikom biurowców parkować Przy Placu Inwalidów Wojennych za około 200 zł miesięcznie. Z tego powodu parking był ciągle wypełniony.

Dla kogo bezpłatne parkowanie?

Zwolnione z opłat będą osoby z niepełnosprawnością posiadające identyfikator N+. Z parkingów bezpłatnie korzystać będą mogły również pojazdy niektórych służb komunalnych oraz pojazdy elektryczne i hybrydowe.

Pr

Ostatnia edycja: 12 czerwca, 2023 o 09:50