Reklama

Oddala się budowa Centrum Sportu i Rekreacji UG

Ceny w branży budowlanej szybują ostro w górę. Z tego powodu planowane jeszcze w tym roku rozpoczęcie budowy Centrum Sportu i Rekreacji UG przy ul. Wita Stwosza raczej się nie odbędzie.

Wizualizacja jednego z obiektów Centrum Sportu i Rekreacji UG | Wiz. Archimedia
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Ceny w branży budowlanej szybują ostro w górę. Z tego powodu planowane jeszcze w tym roku rozpoczęcie budowy Centrum Sportu i Rekreacji UG przy ul. Wita Stwosza raczej się nie odbędzie.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Sportu i Rekreacji UG przy ul. Wita Stwosza było wstępnie planowane na jesień tego roku. Plany te się jednak dezaktualizują. Z powodu rosnących cen w branży budowlanej, wycofała się firma, która wygrała pierwszy przetarg tej inwestycji. Uczelnia rozpisze kolejne postępowanie przetargowe.

Podczas poniedziałkowej inauguracji roku akademickiego, nowy rektor Uniwersytetu Gdańskiego mówił o niezrealizowanym jeszcze projekcie i kłopotach jakie napotyka.

Nasz dalszy rozwój to również nowe inwestycje – mówił rektor prof. dr hab. Piotr Stepnowski. Wśród nich rektor wymienił kontynuację remontu i przebudowy budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG. – Ale najważniejszą, wciąż nie rozpoczętą inwestycją jest zbudowanie naszego centrum sportowego. Po udanym montażu finansowym, podpisaniu dodatkowych umów z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, rozstrzygnęliśmy pierwszy przetarg na to przedsięwzięcie – mówił rektor Piotr Stepnowski. – Z przykrością muszę poinformować Państwa, że zwycięzcy przetargu wycofali się jednak z jego realizacji ze względu na galopująco rosnące ceny w sektorze budowlanym. Cóż, ogłaszamy przetarg na nowo, licząc, że uda nam się zdobyć dodatkowe środki.

Doprowadźmy ten projekt do końca – apel do przyjaciół UG 

Rektor zdaje sobie sprawę z rosnących kosztów nie rozpoczętej jeszcze inwestycji.

Wiemy,  że inwestycja będzie z  pewnością droższa niż to zakładano. W tym miejscu gorąco apeluje do wszystkich przyjaciół Uniwersytetu Gdańskiego – tak licznie zgromadzonych tu dzisiaj na Sali. Niezależnie od przynależności partyjnej, szczebla władz – od samorządu po władze centralne, doprowadźmy ten projekt do pomyślnego końca – apelował rektor Stepnowski.

Centrum Sportu i Rekreacji UG wiz10 2021

Jak informowano nas ponad rok temu, docelowo w ramach Centrum Sportowego zaplanowano: budowę zespołu sal sportowych wraz z niezbędnym zapleczem administracyjnym, socjalno-technicznym i sanitarnym; będą to m.in.: duża sala sportowa z widownią dla 324 osób, mała sala sportowa z widownią dla 200 osób, ściana wspinaczkowa, boiska do gry w piłkę ręczną, futsal, siatkówkę, koszykówkę, tenisa, siłownia, sala sportów walki oraz sala fitness); hala tenisowa z 2 kortami ze sztuczną nawierzchnią i zadaszeniem, 3 ogrodzone korty tenisowe ze sztuczną nawierzchnią wraz z odwodnieniem i oświetleniem, ścianka do gry w tenisa ze sztuczną nawierzchnią wraz z odwodnieniem i oświetleniem; boisko do gry w piłkę nożną z nawierzchnią ze sztucznej trawy wraz z odwodnieniem i oświetleniem, trybuna ze stałą z widownią dla około 380 widzów.

Przygotowaniami do budowy Centrum Sportu i Rekreacji UG była rozbiórka obiektów dawnego stadionu oraz ubiegłoroczna wycinka niemal ćwierć tysiąca drzew.

ts

Ostatnia edycja: 6 października, 2021 o 18:47