Reklama

Odszedł O. Albin Chorąży

W wieku niespełna 56 lat zmarł O. Jarosław Albin Chorąży, wieloletni proboszcz parafii Cystersów w Oliwie.

O. Albin Chorąży
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

7 września późnym wieczorem zmarł ojciec Albin Chorąży. Od lat zmagał się z poważną chorobą serca.

Z powodu przewlekłej choroby i ostatniego pobytu w szpitalu, od 20 sierpnia parafia Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Gdańsku – Oliwie ma nowego proboszcza, którym został O. Filip Krzemień.

Pożegnanie proboszcza miało się odbyć w późniejszym terminie, gdy wróci ze szpitala. Niestety teraz będzie to już ostatnie pożegnanie.

Ojciec Jarosław Albin Chorąży urodził się 18 listopada 1967 roku. Pochodził z Władysławowa. Od września 2013 roku był proboszczem parafii Cystersów w Oliwie.

Homo viator

Problemy z sercem miał od dłuższego czasu. Kilka lat temu lekarze zakwalifikowali O. Albina do przeszczepu. Miał się jednak na operację nie zgodzić. Twierdził, że serce przyda się komuś bardziej potrzebującemu. Później przeszedł kilka udarów. Mimo tego, jeszcze w czerwcu przewodniczył procesji Bożego Ciała.

Na jednym ze zdjęć zamieszczonych przez siebie na facebooku ojciec Albin Chorąży umieścił topos „Homo viator” – podróżnik, człowiek w drodze. Jego podróż do domu Ojca właśnie dobiegła końca.

Uroczystości pogrzebowe

Zapraszamy na Różaniec w intencji O. Albina codzinnie o 17.30 aż do dnia pogrzebu.

Dodatkowo będziemy się gromadzić o godz. 15.00 na Koronce do Bożego Miłosierdzia w intencji Ojca Albina, który nas w tej godzinie w naszym Kościele gromadził

– zapraszają ojcowie Cystersi.

Msza św. pogrzebowa przy ciele zmarłego pod przewodnictwem Ks. Abpa Metropolity Tadeusza Wojdy zostanie odprawiona w kościele oo. Cystersów w Gdańsku – Oliwie (ul. Leśna 5/6) dnia 12 września o godz. 13.

Bezpośrednio po mszy procesja żałobników przejdzie na cmentarz oliwski, gdzie o. Albin spocznie w zakonnym grobowcu.

Tomasz Strug

Ostatnia edycja: 9 września, 2023 o 21:12