Odszedł olimpijczyk z Oliwy

W wieku 72 lat odszedł Lech Boguszewicz – znany biegacz, olimpijczyk, absolwent V LO i kiedyś mieszkaniec naszej dzielnicy. Pogrzeb w piatek na cmentarzu oliwskim.

1964_tokyo_logo

Jak podaje Gazeta Wyborcza, Lech Boguszewicz przez wiele lat reprezentował barwy klubów z Trójmiasta, m.in. Spójnię Gdańsk i SKLA Sopot. Startował w biegach średnio – i długodystansowych, a największe sukcesy odnosił startując na 5 tys. metrów. W 1962 roku na mistrzostwach Europy w Belgradzie był na tym dystansie o krok od medalu, zajął 4. miejsce. Dwa lata później pojechał na igrzyska olimpijskie do Tokio, ale odpadł w eliminacjach.

Lech Boguszewicz cztery razy został mistrzem Polski na 5 tys. m (w tym raz w biegu przełajowym) oraz wielokrotnym rekordzistą naszego kraju. Do dziś jest rekordzistą klubu SKLA w biegu na 5 tys. m – 13.44,4 (ustanowił go w 1966 r. we francuskim Lorient).

Pogrzeb odbędzie się w piątek o 10:30 na cmentarzu w Oliwie.

tost

W wieku 72 lat odszedł Lech Boguszewicz - znany biegacz, olimpijczyk, absolwent V LO i kiedyś mieszkaniec naszej dzielnicy. Pogrzeb w piatek na cmentarzu oliwskim.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, Lech Boguszewicz przez wiele lat reprezentował barwy klubów z Trójmiasta, m.in. Spójnię Gdańsk i SKLA Sopot. Startował w biegach średnio - i długodystansowych, a największe sukcesy odnosił startując na 5 tys. metrów. W 1962 roku na mistrzostwach Europy w Belgradzie był na tym dystansie o krok od medalu, zajął 4. miejsce. Dwa lata później pojechał na igrzyska olimpijskie do Tokio, ale odpadł w eliminacjach.

Lech Boguszewicz cztery razy został mistrzem Polski na 5 tys. m (w tym raz w biegu przełajowym) oraz wielokrotnym rekordzistą naszego kraju. Do dziś jest rekordzistą klubu SKLA w biegu na 5 tys. m - 13.44,4 (ustanowił go w 1966 r. we francuskim Lorient).