Reklama

Okradli staruszkę i poklepywali się po plecach – uwaga na złodziei „na awarię” [VIDEO]

Wczoraj w jednym z punktowców przy al. Grunwaldzkiej doszło do okradzenia 88 letniej emerytki. Starszy mężczyzna nastraszył kobietę awarią wodociągu i wprowadził do mieszkania kobietę, która ukradła emerytce biżuterię i 7 tysięcy złotych.

Para złodziei w windzie przy Grunwaldzkiej 478
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Wczoraj w jednym z punktowców przy al. Grunwaldzkiej doszło do okradzenia 88 letniej emerytki. Starszy mężczyzna nastraszył kobietę awarią wodociągu i wprowadził do mieszkania kobietę, która ukradła emerytce biżuterię i 7 tysięcy złotych.

Po blokach grasują złodzieje podający się za hydraulików. Wczoraj przed południem doszło do kradzieży w bloku przy al. Grunwaldzkiej 478. Starszy mężczyzna i kobieta w średnim wieku weszli do budynku razem z wracającą z zakupów 88 letnią emerytką po czym wjechali z nią windą do góry.

Seniorka weszła do mieszkania sama. jednak po chwili mężczyzna z windy zadzwonił do jej mieszkania i zaczął gwałtownie mówić o awarii wodociągu i że trzeba szybko mapełniać wiadra, bo zaraz odetną wodę.  W czasie rozmowy obojga w łazience, do mieszkania wślizgnęła się kobieta z windy i splądrowała mieszkanie.

Skradziono biżuterię oraz pieniędze w kwocie 7 tys.zł.

Para złodziej została nagrana przez monitoring znajdujący się w budynku. Widać na nim, jak w windzie przeglądają łupy i poklepują się po plecach.

Sprawa została szybko zgłoszona na komisariat w Oliwie. – Funkcjonariusze przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informację na temat zdarzenia oraz sprawców. Na miejscu wykonano oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Funkcjonariusze do tej sprawy zabezpieczyli również nagrania z kamer monitoringu, które są teraz szczegółowo analizowane – informuje podinsp. Magdalena Ciska, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Jeżeli rozpoznajesz osoby ze zdjęć, powiadom policjantów dzwoniąc pod nr. tel. 47 74114 22, numer alarmowy 112. Informacje można przesłać na adres poczty komendant.kp4@gd.policja.gov.pl

Gdańsk   Okradli dwie seniorki, podając się za pracownika wodociągów i hydraulika (3)Gdańsk   Okradli dwie seniorki, podając się za pracownika wodociągów i hydraulika (1)

 

Do identycznego zdarzenia doszło wczoraj w mieszaniu jednej z seniorek na Stogach. Tu złodzieje obłowili się na 15 tys. złotych.

Policja przypomina:

Aby nie stać się ofiarą złodzieja czy oszusta, pamiętaj o przestrzeganiu kilku zasad. Przede wszystkim zawsze przed otwarciem drzwi należy:
• spojrzeć przez wizjer lub okno – kto do nas przyszedł,


• jeśli nie znamy odwiedzającego – spytać o cel jego wizyty, zapiąć łańcuch zabezpieczający (jeśli zdecydujemy się na otwarcie drzwi) oraz poprosić o pokazanie dowodu tożsamości lub legitymacji służbowej, identyfikatora. Uczciwej osoby nie zrazi takie postępowanie powodowane ostrożnością,


• w razie wątpliwości należy umówić się na inny termin, sprawdzając uprzednio w administracji osiedla lub innej odpowiedniej instytucji wiarygodność osoby pukającej do drzwi (jeśli osoba podaje się za przedstawiciela administracji lub innej odpowiedniej instytucji).


• Policjanci radzą, aby zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do obcych stosować nie tylko w przypadku pojawienia się przed drzwiami nieznanych „monterów” lub „hydraulików”. Również, jeśli telefonuje do nas osoba podająca się za dawno niewidzianego członka rodziny, albo policjant, który przeprowadza rzekomą tajną operację i potrzebuje pomocy finansowej.


Przestępcy nie mają żadnych hamulców moralnych, aby wzbogacić się czyimś kosztem. Są w stanie okraść każdego, nawet potrzebującą starszą osobę, która oszczędności planowała przeznaczyć na swoje potrzeby zdrowotne. Nie dajmy im tej szansy!

Pp

Ostatnia edycja: 6 kwietnia, 2022 o 19:08