Reklama

Oliwska szopka z piasku odsłonięta

To już nasza dzielnicowa tradycja. Przed Oliwskim Ratuszem Kultury odbyła się Wigilia Oliwska oraz odsłonięto szopkę z piasku.

Szopka przed Oliwskim Ratuszem Kultury | fot. Mikołaj Sobczak
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

To już nasza dzielnicowa tradycja. Przed Oliwskim Ratuszem Kultury odbyła się Wigilia Oliwska oraz odsłonięto szopkę z piasku.

Uroczystość odbyła się 18 grudnia o godzinie 16. Mimo bardzo silnego i przenikającego chłodem wiatru, w wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób. .Rozpoczęto je od odsłonięcia szopki z piasku. Autorem projektu jest  Ewa Topolan, a wykonania podjęli się Bartosz Chylewski i Natalia Frankowska-Chylewska. Szopka będzie prezentowana przed Oliwskim Ratuszem Kultury do 7 stycznia 2022 roku.

Hasło tegorocznej Międzywyznaniowej Wigilii Oliwskiej brzmiało: Wspólnie. Mimo różnic. W organizowanym przez Wspólnotę Gdańską i Radę Oliwy wydarzeniu życzenia dla mieszkańców i Gdańska składali przedstawiciele władz miasta, parlamentu, radnych miasta i radnych dzielnicy.

Od kilku lat, przedświąteczne spotkanie oliwian ma ekumeniczny charakter. Także i tym razem obok proboszczów oliwskich parafii wypowiadali się przedstawiciele innych religii chrześcijańskich, judaizmu czy islamu. 

Na koniec uroczystości mieszkańcy zostali obdarowani kalendarzami od Wspólnoty Gdańskiej oraz opłatkami od Ojców Cystersów z Oliwy.

W salach Oliwskiego Ratusza Kultury rękodzielnicze (i nie tylko) prace wystawiły m.in. Fundacja Sprawni Inaczej, Fundacja Mam Marzenie, Zespół Szkół Specjalnych nr 2, Szkoła Podstawowa nr 35 oraz I Społeczna Szkoła Podstawowa STO.

Wcześniej, tego samego dnia, odbyły się rodzinne warsztaty ozdób choinkowych dla dzieci.

Pw

Ostatnia edycja: 19 grudnia, 2021 o 21:01