Reklama

Oliwskie Święto Książki

Jaka historia zainspirowała Stefana Chwina do napisania książki? Ile szczytów górskich zdobył Jerzy Kukuczka? Komu ostatnio zrobił zdjęcie Maciej Kosycarz? Możesz dowiedzieć się tego już 22 kwietnia!

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Jaka historia zainspirowała Stefana Chwina do napisania książki? Ile szczytów górskich zdobył Jerzy Kukuczka? Komu ostatnio zrobił zdjęcie Maciej Kosycarz? Możesz dowiedzieć się tego już 22 kwietnia!

22 kwietnia od 12.00 Oliwa stanie się literackim centrum Europy. Drzewa przy głównej ulicy Oliwy zostaną ozdobione katalońskimi flagami, a kto uniesie głowę, będzie mógł… poczytać Literaturę na Drzewie. To właśnie w Katalonii został ustanowiony Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który obchodzi się szczególnie uroczyście. Panie obdarowują panów książkami, a w zamian za to dostają od nich czerwone róże.
Przy ulicy Opata Jacka Rybińskiego stanie ponad 20 namiotów pomorskich wydawnictw, które zaoferują książki w specjalnych cenach.  Bibliofile będą mogli spotkać się z autorami swoich ulubionych pozycji i otrzymać specjalną dedykację z autografem, będą mogli wymienić się książkami, wziąć udział w konkursie prozatorskim A4 lub obserwować pisarzy podczas akcji literackiej Bez Cenzury w Parku Oliwskim.
Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez wydawnictwa (obowiązują wcześniejsze zapisy
www.oas.edu.pl).

Program

12.00-18.00 
Kiermasz Wydawnictw Tutejszych (ul. Opata J. Rybińskiego)
Wolna wymiana książek (ul. Opata J. Rybińskiego)
Przynieś książkę, wymień książkę, zabierz książkę.
Katalońskie Walentynki (ul. Opata J. Rybińskiego)
Literatura na drzewie (ul. Opata J. Rybińskiego i Park Oliwski)

13.00-14.30 (Park Oliwski)
Akcja literacka BEZ CENZURY
Treść dowolna, forma nienarzucona, objętość według uznania – jednym słowem, bez cenzury. Tak właśnie będą pisać poeci i prozaicy, którzy zjadą do Oliwy z całego regionu. Klęcząc, leżąc i kucając uwiecznią swoją twórczość na długiej wstędze papieru rozciągniętej na alejce w Parku Oliwskim.

13.00-14.00 
Warsztaty czytelnicze – Magiczne Maski Dobrego Humoru (namiot, ul. Opata J. Rybińskiego 23). Zapisy na stronie
www.oas.edu.pl

14.30-15.30
Warsztaty czytelnicze – Zabawa Kryminalna (namiot, ul. Opata J. Rybińskiego 23)
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai – bezpłatne warsztaty czytelnicze dla dzieci w wieku 6-10 lat. Zapisy na  stronie
www.oas.edu.pl 

15.00-18.30 (Paszcza Lwa, ul. Kwietna 39)
2. Błyskawiczny Konkurs Prozatorski A4 – finał

Wystarczy przyjść i odczytać publicznie krótki tekst własnego autorstwa – fragment opowiadania, wpis z bloga, status z FB. Nie ma ograniczeń. 
Publiczność posłucha i pokibicuje, a jurorzy: Daniel Odija, Wojciech Boros i Andrzej Fac oceną na żywo konkursowe utwory. Zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i publikacja tekstu.