Reklama

Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Paszko – wieloletniego nauczyciela oliwskich dzieci

W dniu 24 kwietnia br. zmarł pan Krzysztof Paszko, wieloletni nauczyciel matematyki. Przez prawie 30 lat był związany ze szkołami w Oliwie. Najdłużej (22 lata) z tzw. „białą szkołą” przy ul. Cystersów 13, obok Katedry Oliwskiej.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

W dniu 24 kwietnia br. zmarł pan Krzysztof Paszko, wieloletni nauczyciel matematyki. Przez prawie 30 lat był związany ze szkołami w Oliwie. Najdłużej (22 lata) z tzw. „białą szkołą” przy ul. Cystersów 13, obok Katedry Oliwskiej.

Rozpoczął pracę w 1990 roku w Szkole Podstawowej nr 36, która później została przekształcona w Gimnazjum nr 23. Od 2012 roku pracował w Gimnazjum 24 i Szkole Podstawowej nr 35 przy ul. Wąsowicza. Ostatnie 4 lata był nauczycielem w IX LO w Gdańsku.

Z  wielkim bólem wszyscy przyjęli informację o Jego śmierci, bo był fantastycznym nauczycielem i wyjątkowym człowiekiem. Świadczą o tym wpisy jego uczniów:

  • Wspaniały nauczyciel, pełen pasji, cierpliwości i serca dla wszystkich dzieciaków.
  • Zapamiętam go właśnie takiego, wchodzącego na lekcję matematyki ze szczerym, szerokim i serdecznym uśmiechem.
  • Najlepszy, wspaniały wychowawca i człowiek.
  • Najlepszy charyzmatyczny nauczyciel
  • Najlepszy nauczyciel, którego w życiu spotkałam.
  • Nauczyciel i wychowawca młodzieży z prawdziwego zdarzenia. Mający świetny kontakt z młodzieżą. Otwarty, uśmiechnięty, rozumiejący i potrafiący przekazywać wiedzę.
  • Nikt nie uczył matematyki, jak Pan Krzysiu. Zawsze z uśmiechem i wyrozumiałością tłumaczył tak długo, aż wszyscy zrozumieli.

To nie był tylko Pan od matematyki. Miał wiele pasji. Kochał góry, sport, dobrą muzykę. Swoje pasje przekazywał młodzieży. Każdego roku były wyjazdy w Tatry , bo te góry kochał szczególnie. Uczył młodzież pokonywania własnych słabości i szacunku do gór i przyrody.

Współpracował z Klubem AD REM i p. R. Rivierą oraz KS OLIVIA i p. O. Dramowiczem. Na szkolnych obiektach było wiele imprez sportowych, turniejów piłkarskich, czy tenisa stołowego dla dzieci, młodzieży i rodziców (nie tylko naszej szkoły), w których też brał aktywny udział. Wielu imprez, instytucji i osób nie sposób tu wyliczyć. Był też założycielem Szkolnego Klubu Sportowego.

Był pełen pomysłów i energii. Organizował wiele fantastycznych projektów. Uczył młodzież czym jest demokracja i patriotyzm.

Był fantastycznym kolegą. Zawsze pogodny i pomocny. Będąc przez 10 lat wicedyrektorem szkoły, współtworzył szkolną atmosferę. Zawsze profesjonalny i pełen taktu. Pracownicy szkoły darzyli go zaufaniem i wielką sympatią. Przez wiele lat pełnił w szkole funkcję Przewodniczącego NSZZ Solidarność oraz Przewodniczącego Szkolnej Komisji Socjalnej. Zawsze był wrażliwy na potrzeby innych.

Odszedł człowiek nietuzinkowy, o wielkim sercu, wspaniały kolega i przyjaciel młodzieży.

Wyrazy współczucia dla Rodziny, przyjaciół i znajomych.  

Żegnaj Krzysztofie. Będzie nam wszystkim bardzo Ciebie brakowało, ale pozostajesz w naszych sercach.

 

Halina Michalska

 

Ostatnie pożegnanie odbędzie się w piątek 29.04.2022 r. o godz. 12:00 w kościele Opatrzności Bożej przy al. Jana Pawła II 48 na Zaspie.

Kondukt pogrzebowy wyruszy sprzed wejścia na Cmentarz Łostowicki od ulicy Cedrowej około godziny 13:15.

Ostatnia edycja: 27 kwietnia, 2022 o 19:09