Reklama

Park przy Opackiej w końcu otwarty

Cztery miesiące od oficjalnego otwarcia, kameralny park przy ul. Opackiej nareszcie jest dostępny dla spacerowiczów. Powodem przedłużającego się udostępnienia terenu dla mieszkańców były procedury odbiorów technicznych.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Cztery miesiące od oficjalnego otwarcia, kameralny park przy ul. Opackiej nareszcie jest dostępny dla spacerowiczów. Powodem przedłużającego się udostępnienia terenu dla mieszkańców były procedury odbiorów technicznych.

Trójmiejski deweloper Invest Komfort zrewitalizował blisko 5 000 metrów kwadratowych przestrzeni przy wybudowanym przez siebie osiedlu, tworząc park, który właśnie został oddany mieszkańcom jako nowe miejsce wypoczynku i rekreacji.

– Cieszymy się, że po wielu miesiącach przygotowań w końcu możemy oddać efekty naszej pracy do dyspozycji mieszkańców – mówi Michał Ciomek, architekt i wiceprezes zarządu Invest Komfort.  – Mamy nadzieję, że park stanie się dla gdańszczan, zwłaszcza tych z Oliwy, jednym z ulubionych miejsc na mapie miasta. Dla Invest Komfort to kolejna motywacja do realizacji naszej strategii, zgodnie z którą tworzymy nie tylko osiedla, ale również mikroświat wokół. My kreujemy przestrzeń, przekazujemy ją mieszkańcom, a to oni wnoszą do niej emocje i relacje społeczne.

Falstart z otwarciem

Oficjalne otwarcie parku przy ul. Opackiej odbyło się 21 maja. Po festynie dla mieszkańców … nowy park zamknięto, a przy wejściach pojawiły się banery z informacją o udostępnieniu terenu na przełomie czerwca i lipca. Tak się jednak nie stało. W sprawie tej interweniował m.in. radny miasta Przemysław Majewski.

W odpowiedzi na jago interpelację na początku września prezydent miasta Gdańska wyjaśniała:

  • Teren parku przy ul. Opackiej, na którym realizowana jest inwestycja deweloperska nie został jeszcze przekazany na własność Gminy Miasta Gdańska, gdyż trwają odbiory techniczne. Spółka Invest Komfort po odbiorach technicznych i wszelkich innych uzgodnieniach nieodpłatnie przekaże na rzecz Gminy Miasta Gdańska działkę oznaczoną ewidencyjnie nr 260/8 z obrębu nr 006 oraz działkę pod przyczółek kładki oznaczoną ewidencyjnie nr 260/9 z obrębu nr 006 – obie wraz z ich zagospodarowaniem tak, aby Miasto mogło zarządzać i gospodarować powstałą częścią Parku.
  • Park, który powstał na nieruchomości położonej przy ul. Opackiej tj. na działkach nr 260/8, 261/3 oraz zagospodarowanie na działce nr 260/9 z obrębu nr 006, po nieodpłatnym nabyciu na rzecz Gminy Miasta Gdańska prawa własności działek nr 260/8 i 260/9 z obrębu nr 006 zostanie przekazany w administrowanie Gdańskiemu Zarządowi Dróg i Zieleni, a powstały staw rekreacyjny i infiltracyjny zostanie przekazany Spółce Gdańskie Wody.

Ostatecznie park został w końcu otwarty. Jednak nie zakończyła sie procedura odbioru kładki od strony ul. Cystersów, tak więc oficjalnie do parku można na razie wejść wyłącznie od strony ul. Opackiej i Spacerowej.

Invest Komfort Opacka ONI Studio 1796 8 Sredni

mat. prasowe

Więcej o nowym parku w tekście na naszej stronie z maja 2022 roku.

Pw

Ostatnia edycja: 27 września, 2022 o 17:23