Reklama

Pierwsza sesja w nowej siedzibie Rady Przymorza Małego

Parterowy barak przy ul. Bora-Komorowskiego 15 – to nowy adres siedziby Rady Dzielnicy Przymorze Małe. 25 maja odbędzie się tu pierwsza sesja.

Radni Przymorza Małego przed wejściem do nowej siedziby / facebook.com/radadzielnicyprzymorzemale/
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Rada Dzielnicy Przymorze Małe ma trzecią w historii siedzibę. Wszystko wskazuje, że to już na dłużej. Miejski lokal przy ul. Bora-Komorowskiego 15 na przyszłą siedzibę wskazywali już kandydaci do rady w 2008 roku. Wtedy jednak Rady nie wyłoniono.

Gdy Rada Przymorza Małego w końcu powstała, miasto wynajęło na jej potrzeby pomieszczenia w budynku Orange w pobliżu rynku a następnie prywatny lokal przy ul. Droszyńskiego. Spowodowane to było brakiem dogodnych lokali miejskich na terenie dzielnicy.

Po lewej barak przy ulicy Bora Komorowskiego 15. Zdjęcie ze spaceru z prezydent miasta w sierpniu 2022 roku. fot. Grzegorz Mehring / gdansk.pl

Sprawę ulicy Bora Komorowskiego 15 poruszano podczas gospodarskiego spaceru prezydent Aleksandry Dulkiewicz w sierpniu ubiegłego roku. Gdańskie Nieruchomości miały przeanalizować taką możliwość, biorąc pod uwagę zawarte tam umowy dzierżaw.

Teraz nowa siedziba staje się faktem. Wczoraj nastąpiła przeprowadzka. Dziś odbędzie się pierwsza sesja w nowych pomieszczeniach.

Porządek obrad na XXXV sesję Rady Dzielnicy Przymorze Małe w dniu czwartek 25.05.2023 r., godz. 18:00:

1. Otwarcie sesji.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Zmiana uchwały budżetowej na 2023 r.

4. Przyjęcie uchwały dotyczącej priorytetowych zadań inwestycyjnych na terenie dzielnicy na 2024 r.

5. Wolne wnioski.

6. Zakończenie sesji.

Pp

Ostatnia edycja: 25 maja, 2023 o 12:43