Reklama

Pierwszy dyskont w Oliwie

Spełnia się marzenie wielu mieszkańców naszej dzielnicy. W Oliwie otwiera się pierwszy sklep dyskontowy.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Spełnia się marzenie wielu mieszkańców naszej dzielnicy. W Oliwie otwiera się pierwszy sklep dyskontowy.

Od kilku dni w lokalu na parterze nowej kamienicy przy ul. Kaprów widoczne są meble sklepowe oznaczone logo sieci Biedronka. – Otwarcie planowane jest, jeśli nic się nie zmieni, na 30 września – potwierdza w rozmowie z nami Robert Kuźmak, dyrektor Centrum Dystrybucyjnego Biedronka w Gdańsku. Sklep dla klientów będzie otwarty tego dnia od 7. rano.

Nowy format sklepu

Otwarta w Oliwie Biedronka będzie pierwszym w Gdańsku sklepem nowego formatu tej sieci. Podobny ma zostać wkrótce otwarty przy ul. Szerokiej w Śródmieściu.

Nowy format „mniejszych miejskich sklepów” Biedronki, ma pomóc lepiej konkurować ze sklepami osiedlowymi i sieciami typu Żabka czy Fresh Market. Zamiast standardowych 800-1000 mkw. będą miały powierzchnię 200-300 mkw.

Transport towarów

Wielu okolicznych mieszkańców obawia się wielkich samochodów z dostawami do oliwskiej Biedronki. Nie sprzyja temu wielkość ulicy Kaprów oraz bardzo gęsta zabudowa. – Mamy umowę z właścicielem lokalu, że dostawy towarów będą się odbywać specjalnymi samochodami o masie do 3,5 tony – uspokajano nas w Centrum Dystrybucyjnym portugalskiej sieci sklepów. Dostawy mają być rozładowywane z tyły budynku.

Historia

Temat powstania dyskontu w Oliwie od lat rozpala wyobraźnię mieszkańców. Wiele osób, zwłaszcza starszych, zwracało się w tej sprawie do Rady Dzielnicy czy też do naszego portalu. – Jako mieszkanka Oliwy wnioskuję o utworzenie marketu typu Biedronka lub Lidl – pisała Pani Anna z al. Grunwaldzkiej. –  W Oliwie występują w zasadzie same bardzo drogie sklepiki osiedlowe, w których coraz mniej ludzi stać na podstawowe zakupy. Utworzenie małego marketu wielu ludziom ułatwi robienie zakupów, a także przyczyni się do utworzenia nowych miejsc pracy, być może również dla mieszkańców naszej dzielnicy.

Dla przykładu, w sąsiedniej Osowie działają trzy sklepu Biedronka i po jednym sklepie Lidl i Polomarket. Kolejny Polomarket jest w trakcie budowy.

Zarząd Dzielnicy Oliwa rozesłał w zeszłym roku do właścicieli sieci dyskontowych działających w Polsce informację o zapotrzebowaniu na takie sklepy w dzielnicy. Na skutek tych sugestii, również firma Inpro przeznaczyła część terenu u zbiegu ul. Opackiej i al. Grunwaldzkiej na budowę sklepu dyskonotowego.

Pp

Oliwskie marzenia o Biedronce