Reklama

Pijana kierująca spowodowała kolizję na ul. Spacerowej

W nocy z soboty na niedzielę doszło do kolizji drogowej na trasie łączącej Osowę z Oliwą. Kierująca pod wpływem alkoholu uderzyła w inne auto.

Pijana kierująca spowodowała kolizję na ul. Spacerowej
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Do zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 listopada.

W niedzielę o godzinie 3.45 policjanci zostali poinformowani przez oficera dyżurnego o kolizji drogowej na ul. Spacerowej.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 23-letnia kierująca Hondą nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Kobieta zjechała na przeciwległy pas i uderzyła w samochód osobowy marki Skoda. Podczas badania uczestników zdarzenia alkomatem okazało się, że kierująca hondą jest pod wpływem ponad promila alkoholu – imformuje st.sierż. Justyna Chabowska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Mieszkanka powiatu elbląskiego została zatrzymana i przewieziona do pobliskiego komisariatu.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawiania wolności do 3 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień.

W wyniku kontroli drogowych, w czasie ostatniego weekendu gdańscy policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu 13 kierujących. 10 z nich kierowało po alkoholu, 2 osoby miały cofnięte uprawnienia, na jednym z kierujących ciążył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Za KMP Gdańsk

Ostatnia edycja: 22 listopada, 2023 o 19:35