Reklama

Pijani kierowcy sprawcami kolizji oraz wypadku drogowego

Weekend to czas, gdy więcej kierowców wsiada za kółko pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Było to powodem kolizji na skrzyżowaniu ulicy Chłopskiej z Piastowską oraz wypadku na ul. Spacerowej.

Pijani kierowcy sprawcami kolizji oraz wypadku drogowego
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Pierwszy przypadek w naszej okolicy to skrzyżowanie ulicy Chłopskiej z Piastowską. Tu w nocy z piątku na sobotę doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych.

– Na miejscu zdarzenia mundurowi ustalili, że 24-letni sprawca kolizji kierujący Skodą Fabią jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był pod wpływem ponad 0,6 promila alkoholu. 24-latek został przewieziony do komisariatu, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a jego pojazd odholowano na parking strzeżony – informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Kolejnej nocy, przed godziną 5 w niedzielę doszło do wypadku na ul. Spacerowej. 32-letni mężczyzna z powiatu gdańskiego kierując Volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w latarnię, po czym obrócił się na prawy bok i uderzył w drzewo. Ranni zostali kierowca i pasażer.

– Podczas sprawdzania danych kierującego, policjanci ustalili, że mężczyzna ma dwa zakazy sądowe kierowania pojazdami, z których jeden obowiązywał go do sierpnia 2024 roku, natomiast drugi do maja 2026 roku. Dodatkowo z uwagi na podejrzenie, że 32-latek znajdował się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, została mu pobrana krew do dalszych badań badan – opisuje podinsp. Magdalena Ciska.

Policja przypomina, że za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności. Za kierowanie samochodem pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, wysoka grzywna, utrata prawa jazdy oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Poza tym sąd w każdej takiej sytuacji orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.