Pijany kierowca chciał zawieźć młodzież z oliwskiego liceum na wycieczkę
Ponad promil alkoholu miał w wydychanym powietrzu kierowca który miał zawieźć na szkolną wycieczkę uczniów oliwskiego liceum. Jego jazdę uniemożliwiła wezwana do szkoły policja.

Ponad promil alkoholu miał w wydychanym powietrzu kierowca który miał zawieźć na szkolną wycieczkę uczniów oliwskiego liceum. Jego jazdę uniemożliwiła wezwana do szkoły policja.
Wczoraj rano policjanci z gdańskiej drogówki na prośbę pracownika szkoły pojechali na kontrolę autokaru, którym miała pojechać na wycieczkę młodzież z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Adamowicza przy ul. Bażyńskiego w Oliwie. Uczniowie mieli jechać na Kaszuby.
– Podczas prowadzonej kontroli policjanci dokładnie sprawdzili stan techniczny autokaru oraz stan trzeźwości kierowcy. Wynik badania alkomatem to ponad promil alkoholu w organizmie 50-letniego mieszkańca Pruszcza Gdańskiego – informuje nadkom. Magdalena Ciska w Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku. – Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę oraz zatrzymali mu prawo jazdy. Młodzież na swoją wycieczkę pojechała z innym kierowcą, którego zapewnił przewoźnik.
Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości również i tego kierowcy. Tym razem badanie nie wykazało obecności alkoholu w jego organizmie.
Masz wątpliwości, dzwoń po policję
Policjanci apelują do wszystkich osób posiadających wątpliwości co do stanu technicznego autokaru, który ma przewozić dzieci lub stanu trzeźwości jego kierowcy o przekazywanie informacji do jednostek policji. W każdym przypadku taki pojazd i jego kierowca zostaną szczegółowo sprawdzeni przez policjantów przeszkolonych do tego typu zadań.
Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą więzienia do 2 lat. Dodatkowo sprawcy grozi grzywna, utrata prawa jazdy oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Pr/KMP Gdańsk