Reklama

Płonący samochód na torowisku przy ul. Wita Stwosza

Po godzinie 4 nad ranem na torowisko przy ulicy Wita Stwosza wpadł samochód Marki Mercedes A klasy. Auto uderzyło w słup i stanęło w płomieniach. Gdy przyjechali strażacy, kierowcy i pasażerów nie było już na miejscu zdarzenia. Przez półtorej godziny zablokowany był ruch tramwajów.

Płonący samochód na torowisku przy ul. Wita Stwosza
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Mercedes-Benz Klasy A na gdańskich numerach rejestracyjnych jechał ulicą Wita Stwosza od strony ulicy Bażyńskiego.  Za przystankiem tramwajowym Tetmajera, na wysokości ul. Noakowskiego,  auto wpadło na torowisko i uderzyło w słup trakcji tramwajowej. Samochód stanął w płomieniach.  

Według jednego z naocznych świadków, czworo młodych ludzi miało szybko wybiec z samochodu i do kogoś dzwonić. Gdy na miejsce przyjechała Straż Pożarna z jednostki przy ul. Beniowskiego, nikogo z kierujących ani pasażerów samochodu nie było już na miejscu.

Płonący na torowisku samochód miał włączony silnik i co chwila słyszalne było kolejne wybuchy. Blokujący torowisko samochód i akcja gaśnicza spowodowały przerwę w kursowaniu tramwajów między Oliwą i Strzyżą. Z tego powodu uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.

Spalone doszczętnie auto zostało ściągnięte z torowiska o godzinie 5. 37.  Przywrócono napięcie trakcji tramwajowej i tramwaje wróciły na swoje trasy.

Z pewnością w wyjaśnieniu wypadku pomoże znajdująca się w pobliżu kamera monitoringu miejskiego.

Tomasz Strug

Ostatnia edycja: 17 marca, 2024 o 06:33