Reklama

Po naszym artykule miasto włączy wszystkie fontanny

W Gdańsku zostaną włączone wszystkie miejskie fontanny. To efekt naszego wczorajszego artykułu o wyłączaniu z powodu oszczędności wodotrysku, który powstał z Budżetu Obywatelskiego na Stawie Młyńskim przy ul. Spacerowej.

Po naszym artykule miasto włączy wszystkie fontanny
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Do 1 czerwca mają zostać uruchomione wszystkie miejskie fontanny i wodotryski na terenie Gdańska. Dokładny harmonogram ma być znany jutro. Poinformowała nas o tym Agnieszka Kowalkiewicz, rzecznik prasowy spółki Gdańskie Wody.

Dodatkowe pieniądze znalazły się po naszym wczorajszym artykule „Nie będzie fontanny z Budżetu Obywatelskiego, bo miasto oszczędza”.

Informowaliśmy w nim, że 7 z 19 miejskich wodotrysków nie będzie w tym roku uruchamianych ze względu na oszczędności. Dotyczyło to również fontanny na Stawie Młyńskim przy ul. Spacerowej, która powstała dzięki poparciu ponad tysiąca mieszkańców w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim 2017.

Wszystko wskazuje na to, że zarzut faktycznego skasowania przez miasto wygranego projektu Budżetu Obywatelskiego podziałał na decydentów jak kubeł zimnej wody.

Na Staw Młyński pod Pachołkiem wróci fontanna

Dzisiejszą decyzją władz miasta i spółki Gdańskie Wody, uruchomione zostaną również pozostałe fontanny i wodotryski, które miały być w tym roku martwe:

  • wodotrysk na zbiorniku Pusty Staw na Stogach
  • fontanna Grenadierów, u zbiegu ulic Św. Trójcy i ul. Okopowej
  • fontanna Szeroka, w południowo-wschodnim narożniku skweru pomiędzy ulicami: Szeroką, Świętojańską, Groblą II i Szklary
  • fontanna Bremeńska na placu Kobzdeja
  • fontanna na placu ks. Gustkowicza w Nowym Porcie
  • fontanna na placu gen. Maczka na Strzyży.

Poniżej opublikowany przez Gdańskie Wody 3 lata temu materiał video o gdańskich fontannach.

Cieszy nas, że nadal będzie aktualny 🙂

Estee

Ostatnia edycja: 22 maja, 2023 o 13:33