Reklama

Policja w kościołach ostrzegała przed oszustami

W ostatnia niedzielę policjanci ostrzegali z kościelnej ambony przed oszustami podszywającymi się pod fałszywych „policjantów” i wnuczków”. W ten sposób policja stara się dotrzeć z informacja do jak największej liczby osób.

Funkcjonariusz z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku ostrzega przed oszustami w czasie mszy w Archikatedrze Oliwskiej | mat. prasowe KMP Gdańsk
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

W ostatnia niedzielę policjanci ostrzegali z kościelnej ambony przed oszustami podszywającymi się pod fałszywych „policjantów” i wnuczków”. W ten sposób policja stara się dotrzeć z informacja do jak największej liczby osób.

W ostatnią niedzielę policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku z kościelnych ambon ostrzegali przed atakami oszustów, którzy podszywając się pod funkcjonariuszy CBŚ lub wnuczków i wyłudzają pieniądze.

Z komunikatem prewencyjnym funkcjonariusze wystąpili w kościele pw. św. Brata Alberta na gdańskim Przymorzu, w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej na Żabiance oraz w Archikatedrze Oliwskiej.

Policjanci podczas wystąpień i w przygotowanym dla księży komunikacie informowali o przypadkach wyłudzeń pieniędzy metodą na funkcjonariusza CBŚ, do których doszło na terenie Gdańska. Komunikat został odczytany we wszystkich gdańskich kościołach.

Policja przypomina, że nigdy nie prosi o przekazanie komukolwiek pieniędzy. Jeśli padnie taka prośba czy sugestia możemy być pewni, że mamy do czynienia z oszustami!  

Oszuści działają nie tylko przez telefon. Przychodzą do domów i różnymi sposobami pozbawiają swoje ofiary oszczędności. Na terenie Gdańska w ostatnim czasie dochodziło do przypadków takich kradzieży. Powody wejścia do mieszkania podawane przez przestępców mogą być najróżniejsze, sprawdzenie instalacji wodociągowej czy też kontrola ze strony pracowników administracji lub służby zdrowia.

Za: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Ostatnia edycja: 12 lipca, 2022 o 11:02