Reklama

Policjanci uchronili 19-latkę przed odebraniem sobie życia

Oliwscy policjanci uratowali młodą kobietę, która chciała popełnić samobójstwo przy ul. Polanki.

Zdjęcie ilustracyjne ul. Polanki
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

W minioną środę (14 czerwca) o godz. 16.30 policjanci z komisariatu w Oliwie odebrali zgłoszenie, że młoda kobieta chce odebrać sobie życie. Dzwonił znajomy kobiety, który przekazał informację o przybliżonej lokalizacji miejsca, w którym kobieta mogła przebywać.

– Oficer dyżurny natychmiast skierował w rejon ul. Polanki najbliższy patrol. Funkcjonariusze, którzy szybko dojechali na miejsce, doskonale wiedzieli, że wyścig z czasem trwa i jak najszybciej muszą kobietę odnaleźć. Policjanci zaczęli przeczesywać pobliski teren i podczas kontroli na jednym z parkingów ujawnili kobietę w zaparkowanym samochodzie. 19-latka siedziała na tylnym siedzeniu i była osłabiona. Mundurowi natychmiast wezwali karetkę pogotowia i kobieta szybko trafiła pod opiekę specjalistów

– relacjonuje asp.szt. Mariusz Chrzanowski, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

W tym przypadku błyskawiczne i skuteczne działanie policjantów nie byłoby możliwe bez właściwej reakcji osoby zgłaszającej.

W akcji brali udział st. post. Marlena Jakubik oraz mł. asp. Emil Marchewka, którzy służą w Komisariacie Policji IV w Gdańsku. Ich praca to nie tylko zatrzymywanie sprawców, realizowanie interwencji, patrolowanie, ale także bezpośrednie ratowanie życia, jak w tej sytuacji.

Gdzie szukać pomocy?

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, a szybka i profesjonalna reakcja służb może zapobiec tragedii, tak jak to było w tym przypadku.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej, telefon: 58 511 01 21, który jest czynny całą dobę i mieści się przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 w Gdańsku.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.:

116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Pw

Zdjęcie ul Polanki – archiwym

Ostatnia edycja: 17 czerwca, 2023 o 23:46