Reklama

Policyjny pościg za pijanym kierowcą w centrum Oliwy

Pijany kierowca uciekał wczoraj wieczorem przed policyjną patrolem. Uciekając spowodował kolizję przy ul. Opata Jacak Rybińskiego.

Policyjny pościg za pijanym kierowcą w centrum Oliwy
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

W poniedziałek, 27 listopada przed godziną 22:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że al. Grunwaldzką jedzie Volkswagen Golf prowadzony prawdopodobnie przez pijanego kierowcę. Do zatrzymania kierowcy skierowano kryminalnych z Oliwy, którzy na al. Grunwaldzkiej wypatrzyli opisywany samochód.

I tu akcja przyspiesza. Gdy policjanci dali sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania się, Volkswagen gwałtownie przyspieszył.

– Podczas ucieczki kierujący gwałtownie skręcił w ulicę Opata Jacak Rybińskiego, uderzył w bok jadącej toyoty i pomimo spowodowania kolizji, kontynuował jazdę. Po chwili kierujący zatrzymał auto. Kryminalni wyciągnęli z volkswagena mężczyznę, obezwładnili i go i zatrzymali – opisuje  podinsp.  Magdalena Ciska, oficer prasowy, Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Od kierowcy czuć było alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że gdańszczanin miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. 45-latek został doprowadzony do komisariatu, a jego auto zostało odholowane.

Niezatrzymanie się do kontroli to przestępstwo, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawiania wolności do 3 lat, a także sądowy zakaz i wysoka grzywna. Za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień.

Za KMP Gdańsk

Zdjęcie ilustracyjne