Reklama

Policyjny pościg za samochodem skradzionym z VII Dworu

Kryminalni z Oliwy zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu marki Peugeot o wartości 4,5 tysiąca złotych i odzyskali kradzione auto.

Policyjny pościg za samochodem skradzionym z VII Dworu
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

W sobotę 23 września policjanci z komisariatu w Oliwie odebrali zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Peugeot na jednym z parkingów w dzielnicy VII Dwór. Właściciel oszacował wartość auta na 4,5 tysiąca złotych.

– Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, przeszukali rejon i sprawdzili teren pod kątem obecności kamer monitoringu. Szczegółowe informacje o ukradzionym samochodzie zostały przekazane policyjnym patrolom

 – podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

W poniedziałek po południu, prowadzący te sprawę kryminalni z Oliwy zaważyli ukradzionego Peugeota jadącego ul. Dąbrowskiego w Gdańsku. Za jego kierownicą rozpoznali mężczyznę znanego z wcześniejszych zatrzymań.

Kryminalni dali kierującemu polecenia do zatrzymania przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ten nie zareagował na te sygnały i gwałtownie przyspieszył. Rozpoczął się policyjny pościg. W trakcie ucieczki 32-latek uderzył Peugeotem w zaparkowany pojazd marki Mercedes Sprinter. Na ul. Legnickiej sprawca wyskoczył z jadącego pojazdu i próbował uciekać pieszo. Po krótkim pościgu na ul. Zakopiańskiej 32-lateni gdańszczanin został obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariuszy.


Odzyskany samochód został zabezpieczony na strzeżonym parkingu, a 32-letni gdańszczanin trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty za kradzież pojazdu i za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli

–   podinsp. Magdalena Ciska.

Dodatkowo za kolizję z Mercedesem sprawca został ukarany mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych.

Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli grozi do 5 lat więzienia. Taką samą karą zagrożone jest przestępstwo kradzieży. Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Poza tym sąd w każdej takiej sytuacji orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

Pp/ KMP Gdańsk

Ostatnia edycja: 27 września, 2023 o 12:43