Reklama

Polski Chór Kameralny nominowany do Międzynarodowej Nagrody Muzyki Klasycznej

Mający w Oliwie swoja siedzibę chór, został nominowany do nagrody w kategorii muzyka chóralna za wydany w tym roku album „Górecki. Church Songs, Op. 84”.

Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis fot. Andrzej Bray
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Wydawnictwo zawiera zbiór dwudziestu Pieśni Kościelnych Henryka Mikołaja Góreckiego na chór a capella, w wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego.

– Jest to pierwsze na świecie nagranie tych utworów, klejnotów muzyki chóralnej wykonanych w języku łacińskim – podkreśla z dumą Marta Soboń z Polskiego Chóru Kameralnego.

Mała próbka albumu poniżej.

International Classical Music Awards jest przyznawana od 2011 roku.  

W skład jury ICMA wchodzą głównie redaktorzy naczelni pism i rozgłośni muzycznych – głównie z Europy. Trzykrotnie gospodarzem finału były polskie miasta.

Najciekawsze nagrania i osobowości typowali specjaliści z 15 krajów (m.in. Finlandia, Francja, Hiszpania, Niemcy). Polskę reprezentował w jury Jakub Puchalski z Polskiego Radia Chopin, tematycznej stacji radiowej Polskiego Radia.

Nominowano łącznie 375 produkcji audio i wideo ze 115 wytwórni. Aby zdobyć nominację, musi stać za nią co najmniej dwóch członków jury. Ścisłych finalistów mamy poznać do 11 grudnia a listę laureatów 18 stycznia 2024. Wręczenie ICMA Awards nastąpi 12 kwietnia 2024 roku w Walencji.

Najbliższy koncert Polskiego Chóru Kameralnego odbędzie się 2 grudnia o godzinie 19 w Wielkiej Hali Dworu Artusa w Gdańsku. Będzie to ostatni już w jubileuszowym roku 45-lecia Polskiego ChóruK ameralnego koncert z cyklu „Barwy Chóru”.

Pp

Ostatnia edycja: 22 listopada, 2023 o 15:45