Reklama

Poszerzenie skrzyżowania przy „Jakubku”

W poniedziałek, 11 września rozpoczną się prace drogowe na skrzyżowaniu między kościołem św. Jakuba a „Czerwoną Szkołą”. Powstanie dodatkowy lewoskręt z ul. Opackiej w ul. Cystersów. Poszerzony ma zostać również wąski chodnik od strony szkoły.

fot. Tomasz Strug
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Kosztem bardzo szerokiego chodnika przed kościołem św. Jakuba, powstanie lewoskręt z ul. Opackiej w ul. Cystersów. Ma to poprawić bezpieczeństwo i zwiększy płynność ruchu na ul. Czyżewskiego w relacji do ul. Spacerowej. Samochody czekające na możliwość skrętu nie będą już blokować pasa tym jadącym na wprost. A przynajmniej korek będzie nieco mniejszy.

Przebudowa obejmie również obszar skrzyżowania ul. Opackiej z ul. Czyżewskiego, gdzie obecnie wąski chodnik zastąpiony zostanie poszerzoną, komfortową i bezpieczną przestrzenią dla pieszych oczekujących na przejście przy sygnalizacji świetlnej. Wyregulowane mają zostać także krawężniki w obszarze przejść oraz zamontowane będą ostrzegawcze oznakowania z fakturą dla osób niewidomych i niedowidzących.

Do nowego układu pasów ruchu na skrzyżowaniu z ul. Cystersów przebudowana będzie również sygnalizacja świetlna. Przejścia dla pieszych zyskają specjalne oświetlenie poprawiające widoczność pieszego zarówno na samych pasach, jak i przed wejściem na nie.

Przez cały okres prowadzonych prac utrzymana zostanie ciągłość ruchu pieszego. Dla kierowców jedyną zmianą będzie zawężenie wylotu z jednokierunkowego odcinka ul. Opackiej do jednego pasa, z którego możliwy będzie wyjazd w obu kierunkach.

W ramach zaczynającego się w poniedziałek I etapu prac, prowadzone będą głównie roboty związane z przebudową infrastruktury podziemnej, czyli sieci gazowej i energetycznej.

Przebudowa skrzyżowania realizowana będzie zgodnie z umową drogową zawartą na podstawie art. 16 Ustawy o drogach publicznych. Inwestorem prac jest firma Scandiq, a wykonawcą firma „WPRD GRAVEL” Sp. z o.o..

Pp

fot. Tomasz Strug

Ostatnia edycja: 6 września, 2023 o 13:20