Reklama

Pracownik DPS Polanki w Oliwie zakażony koronawirusem

Jeden z pracowników Domu Pomocy Społecznej Polanki ma COVID-19. Teraz wszyscy pracownicy i podopieczni domu przejdą testy na koronawirusa.

DPS Polanki w 2019 roku
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Jeden z pracowników Domu Pomocy Społecznej Polanki ma COVID-19. Teraz wszyscy pracownicy i podopieczni domu przejdą testy na koronawirusa.

Jak udało nam się ustalić, zakażony pracownik miał od dłuższego czasu nie przychodzić do pracy, jednak informacja o jego chorobie postawiła cały DPS na baczność.

Personel DPS został powiadomiony o sytuacji, pracownicy pozostają na swoich stanowiskach – informuje Joanna Bieganowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku. – Dom Pomocy Społecznej został zaopatrzony w zapasy odzieży ochronnej i środków ochrony osobistej. Jeszcze dziś miały zostać dostarczone łóżka, materace oraz pościel dla dodatkowego personelu, który będzie musiał pozostać w placówce

Już wcześniej przygotowywano się na możliwość pojawienia się wirusa w przy Polankach. Od kilku tygodni obowiązują specjalne procedury bezpieczeństwa i wprowadzony został zakaz przemieszczania się pracowników pomiędzy oddziałami.

Wszyscy pracownicy i podopieczni oliwskiego DPS, łącznie 130 osób, przejdą testy na obecność koronawirusa. Z tym nie powinno być problemów. Miasto zakupiło ostatnio 2200 testów, przy wsparciu finansowym Saur Neptun Gdańsk.

ts/umg

Ostatnia edycja: 15 kwietnia, 2020 o 17:27