Reklama

Przygotują projekt remontu ul. Czyżewskiego

Czy jedna z najbardziej zniszczonych ulic w Oliwie doczeka się w końcu remontu?

Przystanek autobusowy przy ul. Czyżewskiego
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Jedna z najbardziej zniszczonych dróg w Oliwie od lat wymaga pilnego remontu. Kiedy on nastąpi? Tego jeszcze nie wiadomo. Ale ogłoszono przetarg na przygotowanie projektu remontu ulicy na całej jej długości.

O remont ul. Czyżewskiego od lat wnioskuje do budżetu miasta Rada Oliwy. Jak informuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, 28 lutego został ogłoszony przetarg dotyczący modernizacji ul. Czyżewskiego. Prace projektowe mają potrwać ok. 8 miesięcy od daty podpisania umowy.

Termon wykonania remontu nie jest jeszcze znany, ale do przeprowadzenia prac potrzebna jest dokumentacja projektowa wraz z pozyskaniem uzgodnień.

Opracowanie dotyczyć będzie remontu nawierzchni jezdni, chodników, które nie zostały wyremontowane w ostatnich latach, a także zjazdów. Ponadto projekt ma uwzględnić remont kanalizacji deszczowej.

Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 15 marca.

Dokładna nazwa postępowania – Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania pn.: Modernizacja (remont) ul. Czyżewskiego w Gdańsku na odcinkach:

I – od ul. Grunwaldzkiej do ronda przy ul. Kazimierza Górskiego

II – od ronda przy ul. Kazimierza Górskiego do ul. Tatrzańskiej

III – od ul. Tatrzańskiej do ul. Opackiej w ramach zadania pn. Modernizacja nawierzchni dróg na terenie Gdańska.

Prace projektowe mają potrwać ok. 8 miesięcy od daty podpisania umowy.

Pr

Ostatnia edycja: 28 lutego, 2023 o 12:02