Reklama

Przywłaszczył laptop w restauracji – jeszcze tego samego dnia został złapany i usłyszał zarzuty

Policjantem jest się zawsze, nawet po służbie. Dowiedli tego dzielnicowi z komisariatu w Oliwie, którzy po pracy zatrzymali sprawcę przywłaszczenia laptopa w jednej z oliwskich restauracji.

sierż. szt. Wojciech Gliwka z odzyskanym laptopem przed wejściem do Komisariatu Policji w Oliwie | mat. prasowe Policji
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Policjantem jest się zawsze, nawet po służbie. Dowiedli tego dzielnicowi z komisariatu w Oliwie, którzy po pracy zatrzymali sprawcę przywłaszczenia laptopa w jednej z oliwskich restauracji.

W niedzielę (27 II)  przed godziną 13:00 policjanci z komisariatu w Oliwie otrzymali zgłoszenie, że w jednej z restauracji mężczyzna zapomniał laptopa. Kiedy po 10 minutach wrócił po niego, stwierdził, że komputera przenośnego już nie ma i ktoś go przywłaszczył. Pokrzywdzony wycenił starty na prawie 5 tys. złotych.

Policjanci sprawdzili miejsce zdarzenia oraz zapis z kamery monitoringu, przeprowadzili również rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat zdarzenia oraz sprawcy.

Podczas prowadzonych czynności, dzięki dobremu rozpoznaniu, dwójka dzielnicowych – asp. Ewa Kulas i sierż. szt. Wojciech Gliwka ustalili tożsamość sprawcy tego przestępstwa.

– O godzinie 14:00 dzielnicowi ci zakończyli służbę i kiedy wyszli z budynku komisariatu, kilkadziesiąt metrów dalej zauważyli mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie laptopa. 66-latek z Gdańsk szedł chodnikiem, a pod pachą niósł komputer pochodzący z przestępstwa – opisuje podinsp. Magdalena Ciska, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. – Policjanci natychmiast zareagowali, podeszli do sprawcy i go zatrzymali. Jeszcze wczoraj 66-latek usłyszał zarzuty za przywłaszczenie laptopa, a prawowity właściciel komputera odzyskał swoją własność.

Za przywłaszczenie rzeczy znalezionej grozi do roku więzienia.

Pw/KMP Gdańsk

Ostatnia edycja: 3 marca, 2022 o 21:07