Reklama

Punkt szczepień powszechnych w ERGO Arenie

Nawet 1500 dziennie będzie się mogło zaszczepić przeciw COVID-19 w ERGO Arenie. Od wczoraj w hali na granicy Gdańska i Sopotu działa jeden z największych na Pomorzu punktów szczepień.

Pierwsze szczepienia w Ergo Arenie odbyły się w środę, 28 kwietnia | fot. G. Mehring / gdansk.pl
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Nawet 1500 dziennie będzie się mogło zaszczepić przeciw COVID-19 w ERGO Arenie. Od wczoraj w hali na granicy Gdańska i Sopotu działa jeden z największych na Pomorzu punktów szczepień.

Uruchomiony przez samorządy Gdańska i Sopotu punkt w ERGO ARENIE będzie drugim w województwie pomorskim pod względem liczby wykonywanych szczepień. Szczepienia odbywać się będą 6 dni w tygodniu od godziny 8 do 18. Na starcie będzie się wykonywać około 1000 szczepień dziennie. W kolejnych tygodniach punkt ma osiągnąć liczbę 1500 szczepień każdego dnia.

W tym celu na terenie hali powstanie 7 stanowisk kwalifikujących, 7 stanowisk szczepień i 4 stanowiska rejestracji. W ERGO ARENIE pracować będzie doświadczony personel „Szpitali Pomorskich” złożony m.in. z lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, innych zawodów medycznych, a także rejestratorek, pracowników obsługi, żołnierzy i wolontariuszy –  mówiła Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Zarządu „Szpitali Pomorskich”.  – Cieszę się, że dzięki dobrej współpracy w Gdańskiem i Sopotem udało nam się stworzyć miejsce, w którym planujemy zaszczepić jak największą liczbę osób.

Cieszę się ogromnie, że dzięki współdziałaniu miast Gdańska i Sopotu, udało się doprowadzić ten projekt do końca. Skorzystajmy z możliwości zaszczepienia się, będzie to przejaw odpowiedzialności za siebie oraz innych, a tym samym wielka szansa dla nas wszystkich na powrót do normalnego życia, które pamiętamy sprzed pandemii – mówiła na otwarciu punktu  Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Od początku pandemii podkreślam, że bezpieczeństwo jest najważniejsze i dziś ten mój apel nabiera nowego znaczenia – mówił Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Szczepmy się! Dla siebie, dla swoich bliskich, przyjaciół. Ale nie stalibyśmy dziś tutaj, gdybyśmy nie potrafili współpracować na poziomie administracji samorządowej i administracji rządowej. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się i przyczynili do tego, że od dziś w ERGO Arenie będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19.

Osoby zapisane na szczepienia powinny kierować się do wejścia A3, zlokalizowanego vis a vis głównego wjazdu. Dla ułatwienia dojścia ustawione będzie specjalne oznakowanie, kierunkujące do miejsca szczepień. Przed wejściem do punktu szczepień każdemu pacjentowi zostanie zmierzona temperatura, a po zakończeniu szczepienia, ze względu na obowiązek poczekania po iniekcji 15 minut, będą oni oczekiwać na wyjście pod opieką ratownika medycznego w specjalnie przygotowanym miejscu.

 punkt szczepien mapa

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIE

Rejestracja na szczepienie w ERGO ARENIE odbywać się będzie poprzez:

– całodobową, bezpłatną infolinię – tel. 989

– specjalną stronę – pacjent.gov.pl

– bezpośrednia rejestracja do punktu szczepień w ERGO ARENIE – tel. 58 763 40 97 oraz tel. 603 262 205.

W związku z trwającym zagrożeniem epidemiologicznym niemożliwe jest zgłaszanie się osobiste do punktów szczepień w celu rejestracji.

 

DOJAZD

Osoby udające się na szczepienie samochodem będą mogły skorzystać z bezpłatnego parkingu mieszczącego 700 miejsc. Pozostałe osoby mają możliwość dotarcia do ERGO ARENY środkami komunikacji miejskiej. Z łatwością można tu dojechać Szybką Koleją Miejską (SKM), tramwajem, autobusem i trolejbusem (ZTM i ZKM).

Osobom o ograniczonej mobilności dedykowany będzie podjazd od strony ul. Łokietka (Sopot), wjazd przy boisku do koszykówki.

Tramwaj: 

  • nr 2 – przystanek Gospody/Pomorska
  • nr 4 – przystanek Gospody/Pomorska
  • nr 8 – przystanek Osiedle Wejhera
  • nr 6 – przystanek Osiedle Wejhera
  • nr 11 – przystanek Gospody/Pomorska

Autobus:

  • nr 227 – przystanek Pomorska (Gdańsk)
  • nr 148 – przystanek Gospody (Gdańsk)

Trolejbus:

  • nr 31 – przystanek ERGO ARENA

Pp/umg

Ostatnia edycja: 29 kwietnia, 2021 o 12:22