Reklama

Rozbójniczy skok na piwo

Policjanci z komisariatu w Oliwie zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna ukradł piwo w osiedlowym sklepie , a gdy sprzedawczyni próbowała go powstrzymać przed ucieczką, wykręcał jej ręce, szarpał i popychał.

Rozbójniczy skok na piwo
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Na początku tygodnia policjanci z Oliwy odebrali zgłoszenie o szarpaninie przed jednym z oliwskich sklepików. Młody mężczyzna w czarnej bluzie miał przepychać się ze sprzedawczynią.

Do sklepu przyszedł pijany mężczyzna i chciał kupić piwo. Ekspedientka odmówiła sprzedaży alkoholu osobie nietrzeźwej, jednak ten argument pijanemu klientowi nie wystarczył. Jego potrzeba wypicia kolejnego piwa była tak silna, że postanowił obsłużyć się sam. Złapał za butelkę i bez płacenia wyszedł ze sklepu – opowiadała policjantom dzielna sprzedawczyni.

Ekspedientka ruszyła za nim. Wtedy mężczyzna zaczął szarpać kobietę, popychać i wykręcać jej ręce, po czym uciekł.

Co ciekawe, pragnienie chyba przyciągnęło sprawcę ponownie w to samo miejsce. Gdy policjanci rozmawiali ze zgłaszającą, do sklepu wszedł mężczyzna, którego kobieta od razu rozpoznała. Policjanci zatrzymali go i sprawdzili jego dane w policyjnych systemach, a następnie doprowadzili do komisariatu przy ul. Kaprów.

19-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej, jednak z uwagi na okoliczności zdarzenia, odpowie za wypadek niższej wagi.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara 10 lat więzienia. Jeżyli czyn stanowi wypadek mniejszej wagi, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Za KMP