Reklama

Sanah adoptowała oliwskiego hipopotama

Najpopularniejsza obecnie polska piosenkarka adoptowała na najbliższy rok Sapo – hipopotama z oliwskiego ZOO. Informacja o tym zbiegła się z premierą nowej piosenki artystki „hip hip hura!”.

Tabliczka informująca o sponsorze przed wybiegiem hipopotamów karłowatych. Fot. Gdański Ogród Zoologiczny
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Informacja o „adopcji” pojawiła się na instagramie Sanah.

Ma na imię Sapo i mieszka w ZOO Gdańsk.

Oliwskie ZOO od lat promuje możliwość adoptowania, czyli po prostu sponsorowania zwierząt. Informacja o tym dotarła również do ekipy Sanah. Szykowała się premiera nowego utworu „hip hip hura!”. I tak powiązano adopcję hipopotama karłowatego z tym wydarzeniem. Transakcja została dopięta w ciągu kilku godzin.

Co z tego będzie miało nasze ZOO?

– 1000 złotych miesięcznie. Czy to Sanah, czy osoby prywatne – bo różne osoby opiekują się naszymi zwierzętami, cena jest taka sama. Mamy swój cennik i w jego ramach sponsor ma prawo do kilku przywilejów, m.in.: do informacji, że jest jedynym sponsorem danego gatunku. Mówi o tym specjalna tabliczka przy wybiegu

– tłumaczy Emilia Salach, dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.

Sanah w Oliwie

Prócz tego, sponsor otrzymuje dyplom Przyjaciela ZOO, reklamę na jego stronie internetowej oraz bezpłatną wizytę w ogrodzie przy ul. Karwieńskiej.

I taka wizyta Sanah w Oliwie jest już planowana.  Najbliższa okazja może być już za miesiąc. 19 i 20 marca odbędą się w Gdańsku koncerty popularnej piosenkarki.

Nowy teledysk Sanah również był kręcony w naszych okolicach. A konkretnie w kaszubskiej „Nordzie”.

Artystka pojawia się w zimowej scenerii na plaży Półwyspu Helskiego i w porcie w Jastarni. Widoczny jest również malowniczy cypel w Rewie. Wideo w ciągu niespełna doby obejrzało ponad 300 tys. osób.

Tomasz Strug

Ostatnia edycja: 21 lutego, 2024 o 12:34