Siatkarze AZS UG Wicemistrzami Polski [VIDEO]

Zawodnicy AZS Uniwersytetu Gdańskiego zdobyli tytuł Wicemistrza Polski na Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Podopieczni trenera Edwarda Pawluna zdobyli ponadto złote medale w klasyfikacji uniwersytetów.

Siatkarze AZS UG Wicemistrzami Polski | Fot.: Archiwum UG
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Od 4 d 7 maja w Opolu odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn, na które zgłosiło się ponad 500 uczestniczek i uczestników. W turnieju znakomicie zaprezentowali się zawodnicy AZS Uniwersytet Gdański, zdobywając tytuł Wicemistrza Polski. Lepsi okazali się jedynie siatkarze Akademii Górniczo-Technicznej w Krakowie, a podium zamknął zespół AZS Uniwersytetu Szczecińskiego.

Droga do medalu była bardzo długa, a rozpoczęła się od rozgrywek w ramach Pomorskiej Ligi Akademickiej już w październiku 2016 roku – mówi Piotr Walczak, Prezes AZS Uniwersytetu Gdańskiego. – Rozgrywki regionalne siatkarze UG zakończyli w kwietniu na I miejscu uzyskując jednocześnie awans do turnieju półfinałowego w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski zawodnicy Edwarda Pawluna ponownie okazali się bezkonkurencyjni i jako jeden z trzech zespołów otrzymali przepustki do wielkiego finału, który w tym roku stał na bardzo wysokim poziomie

W Opolu walczyło 16 najlepszych drużyn męskich z całej Polski. Drużyna AZS Uniwersytet Gdański zakończyła rozgrywki grupowe z kompletem zwycięstw awansując do ćwierćfinału z pierwszego miejsca. AZS UG pokonał UWM Olsztyn (2:1 w setach), PWSZ Racibórz (2:1) i Politechnikę Rzeszowską (2:0). W drodze do półfinału zawodnicy Edwarda Pawluna pokonali Uniwersytet Rzeszowski 2:0 (26:24, 25:18), a w półfinale – Uniwersytet Szczeciński 2:0 (25:20, 25:21). W finale lepsi okazali się siatkarze zespołu Akademii Górniczo-Technicznej w Krakowie. Mecz zakończył się wynikiem AGH Kraków – AZS UG 3:0 (25-20, 25- 19, 25- 23).

Podopieczni trenera Edwarda Pawluna zdobyli również złote medale w klasyfikacji uniwersytetów.

Skład zespołu AZS Uniwersytet Gdański:

Behrendt Mateusz, Chmielewski Kacper, Dębski Kamil, Karkut Piotr, Kleinschmidt Maciej, Korda Artur, Kowalczyk Arkadiusz, Malkiewicz Maciej, Małecki Wojciech, Mbaye Mustapha, Mruk Marek, Niemiec Patryk, Pietruczuk Bartosz, Sobczak Sebastian, Sobstyl Adam, Wołk Kamil, Zemlik Sławomir

Trener: Edward Pawlun

W rywalizacji kobiet najlepsze okazały się zawodniczki Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, a drugie i trzecie miejsce przypadły kolejno siatkarkom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie oraz Uniwersytetu Opolskiego.