Reklama

Skradziono figurę Matki Boskiej z kapliczki przy ul. Spacerowej

Nieznani sprawcy skradli figurę Matki Boskiej z kapliczki stojącej przy ul. Spacerowej w Rynarzewie.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Nieznani sprawcy skradli figurę Matki Boskiej z kapliczki stojącej przy ul. Spacerowej w Rynarzewie.

Ktoś wybił szybę w okienku kapliczki w Rynarzewie i ukradł figurkę Matki Boskiej. Brak figurki w kapliczce zauważyli dziś czytelnicy portalu trójmiasto.pl.

O sprawie została zawiadomiona policja, która na miejsce wysłała grupę dochodzeniowo-śledczą. Wykonano oględziny, policyjny technik zabezpieczył ślady, sporządzono dokumentację fotograficzną.

Zostali też przesłuchaniu świadkowie. Funkcjonariusze pracują nad sprawą i ustalają okoliczności zdarzenia – informuje asp.szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Kapliczką opiekuje się jedna z rodzin z terenu parafii katedralnej. Jak nas poinformował proboszcz ks. Krystian Kletkiewicz, jeszcze dwa dni temu kapliczka była nienaruszona.

Do podobnego zdarzenia doszło w 2017 roku przy ul. Czyżewskiego. Ktoś włamał się do przydrożnej kapliczki przy tej ulicy i zniszczył znajdującą się w niej figurę Jezusa rozbijając ją na chodniku.

Widok kapliczki w 2005 roku   fot. Tomasz Strug

Kapliczka w intencji rodziny zaginionej na wojnie

Kapliczka został ufundowana przez Walerie Lisińską z ul. Spacerowej 15 w intencji odnalezienia męża Ludwika oraz córki Marii, którzy zaginęli w czasie II Wojny Światowej. Ziemię na której stoi kapliczka podarował ówczesny leśniczy oliwski. Kapliczka została poświęcona 19 X 1947 roku i miała być miejscem pożegnania i powitania oliwskich pieszych pielgrzymek do Kalwarii Wejherowskiej.

Tomasz Strug

Ostatnia edycja: 12 stycznia, 2022 o 13:26